MŚJ w Osrblie: Bakken i Cisar mistrzami, najlepsi Polacy w drugiej dziesiątce

16:51, 01.02.2019 Adrian Gerula

Za nami kolejny dzień rywalizacji w biathlonowych Mistrzostwach Świata Juniorów rozgrywanych w słowackim ośrodku - Osbrlie. Juniorki i juniorzy młodsi startowali dziś w sprintach.

Jako pierwsi na trasę wyruszyli biathloniści. Sprint juniorów młodszych na dystansie 7.5 kilometra padł łupem dwóch Słoweńców. Mistrzostwo zdobył Alex Cisar, a srebrny medal wywalczył Lovro Planko. Trzecie miejsce zajął Fin Otto Invenius. Najlepszy Polak, Wojciech Janik, był trzynasty. 22. miejsce to lokata Jana Guńki, zaś Marcin Zawół ukończył sprint na 49. miejscu. Do biegu pościgowego, w którym wystartuje sześćdziesięciu najlepszych zawodników sprintu, nie udało się zakwalifikować Grzegorzowi Dereniowi - był 73.

WYNIKI SPRINTU JUNIORÓW MŁODSZYCH

W sprincie juniorek młodszych złoto i brąz przypadło Norweżkom. Maren Bakken i Marte Moeller, które strzelały bezbłędnie, rozdzieliła Szwajcarka Amy Baserga. Mistrzyni w biegu indywidualnym, Grenlandka Ukaleq Slettemark, była dziś szósta. Daria Gembicka zajęła 13. miejsce, Anna Nędza-Kubiniec była 26., Karolina Janko 29., a Patrycja Stanek - sześćdziesiąta siódma.

WYNIKI SPRINTU JUNIOREK MŁODSZYCH

Jutro na trasach biegowych i strzelnicy zobaczymy juniorów. Panowie powalczą w sprincie na dystansie 10 kilometrów (o 11:00), panie rozpoczną rywalizację o 14:00 i przebiegną 7.5 kilometra.

Źródło: biathlonworld.com