MŚJ w Lahti będą transmitowane w Internecie

fot. Janina Pitkänen / Laht2017

Mamy  dobrą wiadomość dla zagorzałych fanów narciarstwa klasycznego. Zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa świata juniorów w Lahti, będzie można obejrzeć w sieci. Zła wiadomość jest taka, że trzeba będzie za to zapłacić.


Tegoroczne mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym zostaną rozegrane w Lahti, gdzie dwa lata temu o medale rywalizowali seniorzy. Na starcie staną juniorzy w skokach, kombinacji norweskiej oraz biegach narciarskich. W tej ostatniej dyscyplinie tradycyjnie o najlepsze wyniki powalczą także tzw. młodzieżowcy, czyli zawodnicy do lat 23. Impreza oficjalnie otwarta zostanie 18. stycznia. Dla kibiców mamy dobrą informację. Organizatorzy zawodów postanowili pokazać wszystkie zmagania w sieci. – Jednym z celów Fińskiego Związku Narciarskiego jest zwiększenie popularności młodych sportowców – powiedział prezes związku Mika Kulmala.

– To bardzo ważne, że możemy zaoferować transmisję na żywo na dużą skalę. Dostawaliśmy wiele pytań dotyczących transmisji od kibiców – mówiła była znakomita biegaczka Aino Kaisa Saarinen, która jest sekretarzem generalnym zawodów. Wszystko byłoby idealnie, gdyby czempionat można było zobaczyć za darmo. A niestety tak nie będzie, bowiem za jeden dzień transmisji trzeba zapłacić 9 euro. Jeśli chcecie, możecie też wykupić dostęp na całe zmagania. To kosztuje 30 euro.Źródło: Informacja własna

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.