MŚJ w Konigssee: Dalekie miejsca Polaków

19:13, 02.02.2019 Kamil Karczmarek

Jakub Stano i Hubert Olczyk zajęli 26. miejsce w zawodach dwójek bobslejowych na Mistrzostwach Świata Juniorów w Konigssee. W rywalizacji skeletonowej Vlad Polyvach był 21.

Stano i Olczyk w pierwszym ślizgu uzyskali czas 50,87. Nie wystarczyło to do awansu do drugiego przejazdu i Polacy zostali sklasyfikowani na 26. pozycji. Wygrali Niemcy z pilotem Richardem Oelsnerem i rozpychającym Issamem Ammourem. W drugiej części zawodów atakowali oni z 3. miejsca. Awans o dwie pozycje zaliczył także Markus Treichl. Austriak został wicemistrzem świata. Trzecie miejsce zajął Rosjanin Rostisław Gaitiukewicz, który prowadził po pierwszym ślizgu.

Wyniki - dwójki mężczyzn

W dwójkach kobiet Austriaczka Katrin Beierl wyprzedziła o jedną setną Rumunkę Andreę Grecu. Trzecia była Niemka Kim Kalicki. Polki nie startowały.

Wyniki - dwójki kobiet

Blisko awansu do drugiego przejazdu w skeletonie był Vlad Polyvach. Reprezentant Polski urodzony na Ukrainie zajął 21. pozycję. Triumfował Felix Keisinger, który po pierwszym ślizgu był trzeci. Niemiec wyprzedził o 5 setnych lidera po pierwszym przejeździe Fabiana Kuechlera.