MŚJ w Kanderstegu: Nika Kriznar zwycięża, tylko jedna Polka w trzydziestce

18:07, 02.02.2018 Anna Felska Aktualizacja: 18:08, 02.02.2018

Nika Kriznar została nową mistrzynią świata juniorów. Słowenka była najlepsza w dzisiejszym konkursie indywidualnym kobiet na Mistrzostwach Świata Juniorów rozgrywanych w szwajcarskim Kanderstegu. Na podium stanęły również jej koleżanka z drużyny Ema Klimec oraz Norweżka Anna Odine Stroem.

Kriznar prowadziła już po pierwszej serii i skoku na 104 m. W drugiej serii potwierdziła swoją dominację i uzyskała 100 m. Drugie miejsce zajęła kolejna ze Słowenek Ema Klinec, która lądowała na 102 i 94 m i do swojej rodaczki straciła 14,3 pkt. Brązowy medal już ze znaczną stratą do reprezentantek Słowenii, po skokach na 97 i 93 m wywalczyła Norweżka Anna Odine Stroem.

Tuż za podium uplasowała się Francuzka Lucile Morat (93,5 i 94,5 m). 5. miejsce zajęła Włoszka Lara Malsiner (95,5 i 90 m). Czołową szóstkę zamknęła najlepsza z Niemek Gianina Ernst (92 i 90 m).

Słabo spisały się reprezentantki Polski. Tylko jedna zawodniczka ukończyła zawody w czołowej trzydziestce. Joanna Kil po skokach na 77,5 i 85,5 m zajęła 25. lokatę. Kolejne Polki nie awansowały do drugiej serii: Anna Twardosz (75 m), Kamila Karpiel (64 m) i Kinga Rajda (63,5 m), zajęły odpowiednio 35., 47. i 48. miejsce.