MŚJ w Igls: Siódme miejsce sztafety

18:44, 02.02.2019 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 18:48, 02.02.2019

Reprezentacja Polski zajęła 7. miejsce, w końcowych saneczkarskie mistrzostwa świata w Igls zawodach drużynowych. Wygrali Austriacy. Wcześniej w zmaganiach dwójek triumfowali Niemcy Hannes Orlamuender/Paul Constantin Gubitz.

Pierwszą konkurencją rozgrywaną w sobotę były dwójki. Po pewny triumf sięgnęli Hannes Orlamuender i Paul Constantin Gubitz. Niemieccy zawodnicy byli najszybsi w obydwu ślizgach i uzyskali czas 1:20,623. Drugie miejsce ze stratą ponad 2 dziesiątych części sekundy zajęli Rosjanie Dmitry Buchnev/Danill Kilseev. Ich rodacy Andrey Shander/Semen Mikov wywalczyli brązowy medal. Jakub i Mateusz Karaś w pierwszym ślizgu zajęli 22. miejsce i nie awansowali do drugiej części rywalizacji.

Wyniki - dwójki

Zmagania w Igls tradycyjnie zakończyła sztafeta. Faworytami byli Niemcy z mistrzami świata we wszystkich konkurencjach: Cheyenne Rosenthal, Maxem Langenhanem i dwójką. Jednak, podobnie jak na mistrzostwach świata seniorów, doszło do niespodzianki i niemiecka drużyna zajęła drugie miejsce. Niemcy przegrali o 28 tysięcznych z Austriakami w składzie: Lisa Schulte, Bastian Schulte i Gatt/Schoepf. Brązowy medal zdobyli Rosjanie. Polacy zajęli 7. miejsce ze stratą ponad 2 sekund. Nasz kraj reprezentowali: Klaudia Domaradzka, Kacper Tarnawski i bracia Karaś.