MŚJ w Goms: Zwycięstwo Niemek oraz Norwegów w sztafecie

14:43, 03.02.2018 Mateusz Król

nordicarena.ch

W Goms rozegrano żeńską sztafetę 4x3.3 km oraz męską 4x5 km. Wśród dziewcząt triumfowały Niemki, a polskie narciarki zajęły 12. miejsce. Wśród chłopców ze złota mogą cieszyć się Norwegowie.

Sztafeta żeńska

O 10:30 rozpoczęła się rywalizacja dziewcząt. Złotymi medalistkami zostały Niemki w składzie: Alexandra Danner, Celine Mayer, Lisa Lohmann i Anna-Maria Dietze z czasem 39:17,4. Drugie były Rosjanki, w szeregach których biegły Polina Niekrasowa, Hristina Matsokina, Nina Dubotolkina i Maja Jakunina (+8.6). Brąz trafił do Szwedek (Tua Dahlgren, Frida Karlsson, Alicia Persson, Johanna Hagström), które straciły do zwyciężczyń 47.5 sekundy. Dwunaste były Polki w składzie: Monika Skinder, Eliza Rucka, Izabela Marcisz i Klaudia Kołodziej (+3:34,4).

Sztafeta męska

Chłopcy wystartowali dwie godziny później. Wygrali Norwegowie (Harald Østberg Amundsen, Jon Hope, Håvard Moseby, Jörgen Lippert), którzy o 2,2 sekundy wyprzedzili Amerykanów (Luke Jager, Ben Ogden, Hunter Wonders, Gus Schumacher), zaś o 5,5 sekundy - Rosjan (Kirył Kliwiniuk, Siergiej Ardaszew, Jarosław Ryboczkin, Aleksander Terentiew). Polacy nie startowali.