MŚJ Pań w Park City: Za nami treningi kobiet

00:10, 31.01.2017 Mateusz Król

Diana Trambitas Anna Twardosz

Już dzisiaj w Park City, skoczkinie i skoczkowie zapoznają się ze skocznią HS 100 gdzie już wkrótce zostanie rozegrana pierwsza walka o medale. Słowenki dyktowały warunki na treningach. Pierwszy z nich wygrała Ema Klinec, a drugi Nika Kriznar. Najlepszą z Polek była Kinga Rajda.

I trening

Za nami pierwsze treningi kobiet na olimpijskim obiekcie HS 100 w Park City. Pierwszą rundę wygrała Słowenka - Ema Klinec uzyskując odległość 92 metrów. Tuż za nią uplasowała się jej koleżanka z reprezentacji - Nika Kriznar (88 metrów). Najlepszą trójkę zawodniczek po pierwszej serii zamknęła Gianina Ernst, która oddała skok na 89,5 metra.

Czwarte miejsce wywalczyła kolejna reprezentantka Słowenii - Jerneja Brecl (85,5 metra). Piąta, po skoku na 86 metrów była Lara Malsiner. Paulina Hessler uzyskała w swojej próbie 86 metrów, co dało jej miejsce szóste.

Na Mistrzostwach Świata Juniorów w Park City mamy dwie Polki. Kinga Rajda w pierwszej serii treningowej skoczyła 81,5 metra i została sklasyfikowana na 16 miejscu. Anna Twardosz po skoku na 75,5 metra, musiała się zadowolić miejscem 24.

II trening

W drugiej serii treningowej Ema Klinec i Nika Kriznar zamieniły się miejscami. Kriznar uzyskała tym razem 95 metrów, a Klinec 90 metrów. Ponownie na trzeciej pozycji uplasowała się Gianina Ernst (90 metrów).

Również miejsce czwarte po pierwszym treningu utrzymała Jerneja Brecl (89 metrów). Piąta była Ksenia Kablukova, która lądowała na 89,5 metrze. Natasha Bodnarchuk skokiem na 89,5 metra, zapewniła sobie miejsce szóste.

W drugim treningu w stosunku do pierwszego, gorzej wypadła Kinga Rajda, a lepiej Anna Twardosz. Rajda po skoku na 85 metrów zajęła 16 lokatę. Twardosz w drugim skoku uzyskała 81,5 metra, co dało jej miejsce 21.

W pierwszym i drugim treningu wystartowało 50 zawodniczek.