MŚ w Winterbergu: Trzy Niemki na podium, dwójka Chmielewski/Kowalewski na 10. miejscu

16:38, 25.01.2019 Adrian Gerula

W pierwszym dniu rozgrywania Mistrzostw Świata odbyły się konkurencje sprinterskie - kobiet, mężczyzn i męskich dwójek. Złote medale powędrowały kolejno do Niemki Natalii Geisenberger,  Austriaka Jonasa Muellera i niemieckiego duetu Eggert/Benecken.

We wszystkich przypadkach miały miejsce kwalifikacje, a o medale walczyło jedynie 15 zawodników (lub duetów). Polacy w zawodach indywidualnych odpadli właśnie na tym etapie, za to duet Wojciech Chmielewki/Jakub Kowalewski przeszedł je pomyślnie, a w decydującej walce zmieścił się w pierwszej dziesiątce - na kończącym ją miejscu.

Najmniejsze różnice mogliśmy obserwować w przypadku zawodów kobiet. Natalie Geisenberger pokonała Julię Taubitz jedynie o 7 tysięcznych sekundy! Trzecia Niemka na podium, Dajana Eitberger, dojechała ze stratą 0,040 sekundy - niemal niezauważalną. Już na etapie kwalifikacji walkę zakończyła kontuzjowana niedawno Rosjanka Wiktoria Demczenko. Trzy Polki: Klaudia Domaradzka, Ewa Kuls-Kusyk i Natalia Wojtuściszyn zostały sklasyfikowane na sąsiadujących ze sobą miejscach - od 27. do 29.

WYNIKI SPRINTU KOBIET

Sprint męski padł łupem Austriaka. Jonas Mueller już w eliminacjach prezentował wysoką dyspozycję (był drugi). W klasyfikacji generalnej PŚ jest dopiero piętnasty, jednak tor w Winterbergu i formuła jednego przejazdu ewidentnie mu pasują. Tuż za nim, ze srebrnym medalem, zawody ukończył Felix Loch, a trzecie miejsce zajął Rosjanin Siemion Pawliczenko. Mateusz Sochowicz był 19. w eliminacjach, a Maciej Kurowski 26.

WYNIKI SPRINTU MĘŻCZYZN

Eggert/Benecken przed Wendlem/Arltem - dwa niemieckie duety na czele sprintu na własnej ziemi to spory sukces. Podium uzupełnili Austriacy - Tobias Steu i Lorenz Koller. Łotewscy bracia Sicsowie zajęli czwarte miejsce.

WYNIKI DWÓJEK MĘŻCZYZN (SPRINT)

Jutro w Winterbergu zostaną rozegrane zawody dwójek mężczyzn i jedynek kobiet. Początek rywalizacji już o 11:10.

Źródło: fil-luge.org