MŚ w Winterbergu: Ósme miejsce dwójki Chmielewski/Kowalewski

16:57, 26.01.2019 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 17:01, 26.01.2019

Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli bardzo dobre 8. miejsce podczas saneczkarskich mistrzostw świata w Winterbergu. W sobotę po złote medale sięgnęli Toni Eggert/Sascha Benecken i Natalie Geisenberger.

Podczas wczorajszego sprintu Polacy uplasowali się na 10. miejscu. Po pierwszym ślizgu dzisiejszych zmagań Chmielewski/Kowalewski plasowali się na 9. pozycji. W drugiej części rywalizacji polscy saneczkarze wyprzedzili Kristensa Putinsa/Imantsa Marcinkewicsa i awansowali na 8. miejsce. To ich najlepszy wynik w historii startów na mistrzostwach świata.

Walkę o zwycięstwo stoczyły dwie dwójki niemieckie, czego można było się spodziewać. Po pierwszym przejeździe prowadzili Tobias Wendl/Tobias Arlt z przewagą 39 setnych nad Toni Eggertem/Saschą Beneckenem. W drugim ślizgu zdecydowanie lepiej pojechali Eggert i Benecken, którzy dorzucili drugie złoto na tych mistrzostwach. Wygrali z przewagą 78 setnych. Po wielki sukces sięgnęli Thomas Steu/Lorenz Koller, którzy zdobyli brązowy medal. W klasyfikacji do lat 23 wygrali Wsewolod Kaszkin/Konstantin Korszunow.

Wyniki - dwójki

Gospodarze mieli powody do radości także w jedynkach pań. Po kolejny tytuł mistrzyni świata sięgnęła Natalie Geisenberger. Mistrzyni olimpijska musiała dość długo czekać na pierwszy ślizg ze względu na problemy techniczne na torze. Jednak mimo to pojechała najszybciej i miała dużą przewagą nad rywalkami. Do drugiego przejazdu nie awansowała żadna z Polek. Nasze zawodniczki startowały kolejno po sobie i zostały sklasyfikowane na kolejnych pozycjach. Ewa Kuls-Kusyk zajęła 25. miejsce, Natalia Wojtuściszyn była 26., a debiutująca Klaudia Domaradzka 27. Ostatnia z Polek zajęła 7. pozycję w klasyfikacji do lat 23.

W drugim ślizgu Natalie Geisenberger znowu była najszybsza i potwierdziła swoją dominację. Niemka sięgnęła po drugie złoto na tych mistrzostwach. Geisenberger wyprzedziła aż o 425 tysięcznych Julię Taubitz. Druga z Niemek okazała się najlepsza do lat 23. Brązowy medal zdobyła Emily Sweeney.