MŚ w Seefeld: Składy reprezentacji w skokach narciarskich

Innsbruck

Skoki narciarskie to ta dyscyplina, w której widzimy w tym roku największe nadzieje medalowe. Oprócz oczekiwań w indywidualnych konkursach, liczymy na obronę tytułu mistrzów świata w konkursie drużynowym. Pierwszy raz w imprezie tej rangi wystartują nasze zawodniczki. Zobaczcie, z kim przyjdzie naszej reprezentacji rywalizować.

Polska:

– Kamil Stoch

– Piotr Żyła

– Dawid Kubacki

– Jakub Wolny

– Stefan Hula

Austria:

– Stefan Kraft

– Daniel Huber

– Michael Hayboeck

– Manuel Fettner

– Philipp Aschenwald

– Jan Hoerl

Niemcy:

– Karl Geiger

– Markus Eisenbichler

– Stephan Leyhe

– Richard Freitag

– Andreas Wellinger

Norwegia:

– Andreas Stjernen

– Robert Johansson

– Johann André Forfang,

– Halvor Egner Granerud

– Thomas Aasen Markeng

Słowenia:

– Timi Zajc

– Anze Lanisek

– Anze Semenic

– Jernej Damjan

– Peter Prevc

– Ziga Jelar

Japonia:

– Ryoyu Kobayashi

– Yukija Sato

– Junshiro Kobayashi

– Daiki Ito

– Naoki Nakamura

Finlandia:

– Antti Aalto

– Eetu Nousiainen

– Andreas Alamommo

– Jarkko Maatta

Czechy:

– Roman Koudelka

– Viktor Polášek

– Čestmír Kožíšek

– Tomáš Vančura

– Filip Sakala

Rosja:

– Jewgienij Klimow

– Dmitrij Wasiljew

– Roman Siergiejewicz Trofimow

– Maksim Siergiejew;

– Denis Korniłow

Szwajcaria

– Killian Peier

– Simon Ammann

– Andreas Schuler

– Luca Egloff

Francja:

– Jonathan Learoyd

Kanada:

– Mackenzie Boyd Clowes

– Matthew Soukup

Stany Zjednoczone:

– Kevin Bickner

– Casey Larson

– Patrick Gąsienica

– Andrew Urlaub

Estonia:

– Martti Nõmme

– Kevin Maltsev

– Artti Aigro

Ukraina:

– Jewhen Marusiak

– Witalij Kaliniczenko

– Andrij Waskuł

Gruzja:

– Artur Sarkisiani

Węgry:

– Flórián Molnár

Kazachstan:

– Glieb Safonow

– Nurshat Tursunżanow

– Sabirzhan Muminow

– Siergiej Tkaczenko

– Nikita Diewjatkin

Włochy:

– Sebastian Colloredo

– Alex Insam

Bułgaria:

– Władimir Zografski

 

Kobiety

Polska:

– Kinga Rajda

– Kamila Karpiel

Norwegia:

– Maren Lundby

– Anne Odine Strøm

– Silije Opseth

– Ingebjørg Bråten

Niemcy:

– Daniela Iraschko-Stolz

– Chiara Hoelzl

– Eva Pinkelig

– Jacqueline Seifriedsberger

– Lisa Eder

Niemcy:

– Katharina Althaus

– Anna Rupprecht

– Juliane Seyfarth

– Ramona Straub

– Carina Vogt

Rosja:

– Aleksandra Kustowa

– Anna Szpyniowa

– Ksenia Kabłukowa

– Lidia Jakowlewa

– Sofia Tichonowa

Włochy:

– Lara Malsiner

– Elena Runggaldier

USA:

– Logan Sankey

– Nina Lussi

– Nita Englund

– Tara Geraghty-Moats

Francja:

– Josephine Pagnier

– Lea Lemare

– Lucile Morat

– Oceane Avocat Gros

Słowenia:

– Nika Križnar

– Urša Bogataj

– Špela Rogelj

– Jerneja Brecl

– Maja Vtič

Czechy:

– Zdena Pešatová

– Karolína Indráčková

– Marta Křepelková

– Štěpánka Ptáčková

Węgry:

– Virág Vörös

Szwecja:

– Astrid Moberg

Kanada:

– Natalie Eilers

 

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

 

Źródło: Informacja własna