MŚ w Seefeld: Markus Eisenbichler i Ryoyu Kobayashi najlepsi na drugim treningu

15:59, 21.02.2019 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 16:18, 21.02.2019

Markus Eisenbichler oraz Ryoyu Kobayashi wygrali serie drugiego treningu podczas mistrzostw świata w Seefeld. Spośród reprezentantów biało-czerwonych tylko Stefan Hula dziś skakał. Polak plasował się w trzeciej dziesiątce.

W pierwszej serii drugiego mistrzowskiego treningu na skoczni w Seefeld najlepszy okazał się być Markus Eisenbichler. Niemiec uzyskał odległość 125 m. Drugie miejsce zajął Karl Geiger, który uzyskał odległość 124 m. Oboje reprezentanci Niemiec zrezygnowali ze startu w kolejnej serii treningowej. Trzeci był Philipp Aschenwald (126 m), czwarty Michael Hayboeck (126,5 m, najdłuższa próba), a piąty reprezentant gospodarzy Stefan Kraft (121,5 m). Jedyny z Polaków, Stefan Hula uzyskał odległość 115,5 m i został sklasyfikowany na trzydziestej lokacie.

W drugiej serii treningowej najlepszy rezultat uzyskał lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi, skacząc na odległość 132 metrów. Półtora metra krócej skoczył drugi w tej serii Stefan Kraft. Na trzecim miejscu uplasował się Johann Andre Forfang. Norweg wylądował na 127 metrze. W czołowej piątce znaleźli się także Michael Hayboeck (122 m) i Philipp Aschenwald (122 m). Hula tym razem był dwudziesty drugi (116,5 m).

Wyniki drugiego treningu

w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.