MŚ w Seefeld: Chinka i Belg najlepsi w eliminacjach biegów

16:16, 20.02.2019 Anna Felska

Za nami eliminacje do biegów dystansowych podczas Mistrzostw Świata w Seefeld. Wśród pań najlepszy wynik uzyskała Chinka Honglian Meng, a wśród panów Belg Thibaut de Marre.

Eliminacje kobiet odbywały się na dystansie 5 km stylem klasycznym. Teoretycznie do biegów głównych awansować może 10 najlepszych zawodniczek, ale muszą one osiągnąć wynik nie wyższy niż 180 FIS punktów. Oznacza to, iż z dzisiejszego biegu awansowały jedynie trzy najlepsze zawodniczki. Pierwsze miejsce zajęła Chinka Honglian Meng, która uzyskała czas 15:57.0, co dało jej wynik 140,8 FIS punktów. Druga była Brazylijka Jaqueline Mourao, która finiszowała 30 sekund później niż Chinka. Dało jej to 165,88 FIS punktów. Trzeci wynik miała Australijka Katerina Paul (+42,5 s), która uzyskała 176,33 FIS punktów. Bieg ukończyły 24 zawodniczki.

Pełne wyniki eliminacji kobiet

W kwalifikacjach panów udział wzięło 57 zawodników. Podobnie jak u kobiet awansować może 10 zawodników, ale ich wyniki muszą być poniżej poziomu 140 FIS punktów. Wobec tego z rozegranego dziś na dystansie 10 km biegu stylem klasycznym, awansowała szóstka biegaczy. Najlepszy czas osiągnął Belg Thibaut de Marre, który trasę przebiegł w 27:56.7. Dało mu to wynik 99,35 FIS punktów. Drugie miejsce zajął Tajlandczyk Mark Chanloung (+13,1), który osignął 105,6 FIS punktów. Trzeci wynik ze stratą 28,5 s należał do reprezentanta Islandii Albert Jonnson (112,95 FIS pkt). Awans uzyskali również: Argentyńczyk Marco Dal Farra (+48,4), Węgier Adam Konya (+58,8) i Islandczyk Dagur Benediktsson (+1:08.9).

Pełne wyniki eliminacji mężczyzn

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.