MŚ w Raubiczach: Polska biathlonistka blisko medalu

12:46, 25.08.2019 Mateusz Król

Magda Piczura zajęła piąte miejsce w sprincie juniorek podczas Mistrzostw Świata w biathlonie na nartorolkach, które odbywają się w Raubiczach.

Podopieczna trenera Łukasza Słoniny z kadry młodzieżowej dobrą formę prezentowała już w piątkowym supersprincie. W eliminacjach była szósta, a w finale zameldowała się na dziesiątym miejscu. Jeszcze lepiej poszło jej w sprincie. Jako jedna z nielicznych strzelała bezbłędnie i na długo usadowiła się na pozycji medalowej. Dopiero w samej końcówce rywalizacji wypadła poza podium kończąc zawody na piątym miejscu. Do Yuanmei Chu z Chin, która wywalczyła tytuł mistrzowski Polka straciła niemal półtorej minuty.

Pozostałe Biało-Czerwone uplasowały się na przełomie drugiej i trzeciej dziesiątki. Na pozycjach 19.-21. sklasyfikowano kolejno Kamilę Cichoń (dwie karne rundy), Joannę Jakiełę (cztery karne rundy) i Natalię Tomaszewską (trzy karne rundy). Nieco słabiej tym razem wypadła Daria Gembicka, która z trzema pudłami na koncie zajęła 29. lokatę. Cała piątka wystartuje w niedzielnym biegu pościgowym, który zaplanowano na 12:15.

W rywalizacji juniorów najlepszym rezultatem reprezentantów Polski jest trzynasta lokata Michała Neumanna w sprincie. W mistrzostwach nie startują podopieczni trenerów Michaela Greisa i Adama Kołodziejczyka z kadry olimpijskiej.

Źródło: Polski Związek Biathlonu