MŚ w Oestersund: Kuzmina ze złotem w sprincie, Polki poza czołówką

17:30, 08.03.2019 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 17:50, 08.03.2019

(Fot. Osobnosti.sk)

Anastazja Kuzmina zdobyła złoty medal w sprincie podczas mistrzostw świata w Oestersund. Srebrny krążek wywalczyła Ingrid Tandrevold, a brązowy Laura Dahlmeier. Polki niestety uzyskały wyniki poniżej oczekiwań. Najlepsza z nich Monika Hojnisz została sklasyfikowana w czwartej dziesiątce.

Trudne warunki panowały podczas dzisiejszej rywalizacji w sprincie na mistrzostwach świata w Oestersund. Wiele czołowych zawodniczek wielokrotnie pudłowało, jednak specjalistka od imprez sezonu poradziła sobie rewelacyjnie. Mowa tu o Anastazji Kuzminie, która została złotą medalistką z jedną karną rundą oraz świetnym biegiem. Bezbłędna dziś była Norweżka Ingrid Landmark Tandrevold - wicemistrzyni świata. Do Kuzminy 22-latka straciła 9,7 s. Brąz wywalczyła Laura Dahlmeier. Niemka również nie popełniła błędu podczas wizyty na strzelnicy. Dahlmeier do ostatnich metrów walczyła o pozycję na podium z reprezentantką gospodarzy Hanną Oeberg. Szwedka, z jedną rundą karną, przegrała z Dahlmeier o 0,6 s. W czołowej piątce znalazła się także druga ze Szwedek - Mona Brorsson (+21,7 s, 1 pudło). Najszybsza była dziś Denise Herrmann, jednak zaliczyła ona dwie karne rundy i zajęła szóste miejsce. W dziesiątce zostały sklasyfikowane także: Czeszka Marketa Dawidowa (1 karna runda), Rosjanka Ekaterina Yourlowa-Percht (1), Norweżka Tiril Eckhoff (2) i Włoszka Dorothea Wierer (2).

Niestety Polski słabo pobiegły i pudłowały na strzelnicy. Monika Hojnisz zaliczyła dwie karne rundy i ostatecznie zajęła trzydziestce czwarte miejsce. Kamila Żuk również dwukrotnie pudłowała, a sklasyfikowana została na 46. lokacie. W biegu pościgowym zobaczymy także pięćdziesiąta piąta Magdalena Gwizdoń (3 pudła). Kinga Zbylut także musiała pokonać 450 metrów dodatkowe biegu i ukończyła rywalizację na 66. pozycji.