MŚ w Oberstdorfie: Tande zdobywa tytuł Mistrza Świata w lotach narciarskich, Stoch drugi

17:44, 20.01.2018 Anna Felska Aktualizacja: 18:01, 20.01.2018

Za nami drugi dzień rywalizacji na skoczni do lotów narciarskich w Oberstdorfie, który zakończył się tylko jedną serią. Tytuł Mistrza Świata w lotach narciarskich należy do Daniela Andre Tande. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a trzeci był Richard Freitag.

Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w niemieckim Oberstdorfie powoli dobiegają końca. Dziś z powodu złych warunków wietrznych nie udało się rozegrać dwóch kolejnych serii. Tytuł Mistrza Świata w lotach narciarskich przypadł Danielowi Andre Tande. Reprezentant Norwegii poszybował na 200 metr, a jego suma punktowa po trzech seriach wyniosła 651.9 punktów. Wicemistrzem Świata został Kamil Stoch, który skoczył 211.5 metra, a w klasyfikacji generalnej do lidera stracił 13.3 oczek. Na trzecim miejscu znalazł się Richard Freitag. Niemiec dziś wylądował na 190.5 metrze i po dwóch dniach rywalizacji na swoim koncie zgromadził 627.6 punktów. Czwarty był Stefan Kraft (206 m) ze stratą do podium wynoszącą 19.2 oczek. Z kolei piątą lokatę zajął Andreas Stjernen (223.5 m), a szóstą Peter Prevc (218 m).

Drugim najlepszym z grona reprezentantów Polski był Dawid Kubacki. Podopieczny Stefana Horngachera uzyskał dziś 215.5 metra, a w klasyfikacji generalnej tegorocznych Mistrzostw Świata miał 589.8 punktów, co dało mu 10 pozycję. Stefan Hula (192.5 m) został sklasyfikowany na 13 miejscu, a Piotr Żyła (198.5 m) uplasował się na 17 lokacie.