MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Sábliková i Kramer wygrywają kolejne biegi!

fot:heerenveensecourant.nl

W biegu na 3000 m kobiet podczas Mistrzostw Świata w Calgary najlepsza okazała się Martina  Sábliková. Jeśli chodzi o mężczyzn, na 5000 m najlepszy okazał się Sven Kramer.

Rywalizacja kobiet:

Martina  Sábliková ukończyła bieg na 3000 m z czasem 3:55.10. Tuż za nią uplasowały się aż trzy Holenderki w następującej kolejności: Ireen  Wüst (+5,24 sek), Linda  de Vries (+ 7,31 sek) oraz Marije  Joling ( +7,75 sek).

Jedyna z naszych reprezentantek – Luiza Złotkowska zajęła 10 miejsce ze stratą 11,69 sek.

W ogólnej klasyfikacji Mistrzostw Świata w Calgary prowadzi Heather Richardson z dorobkiem 77.943 pkt. Tuż za nią plasuje się Martina  Sábliková ( 78.413 pkt) oraz Ireen Wüst ( 78.786 pkt.). Luiza Złotkowska zajmuję aktualnie 14 pozycję ( 80.651 pkt.).

Pełne wyniki biegu kobiet

Klasyfikacja MŚ kobiet

Rywalizacja mężczyzn:

Bieg na 5000 m wygrał Sven Kramer z czasem 6:07.49. Drugie miejsce wywalczył Norweg Sverre  Lunde Pedersen ze stratą 4,28 sek. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Denis  Yuskov (+ 6,15 sek).

Niestety słabiej ten bieg wypadł naszym reprezentantom. Najwyżej sklasyfikowanym z nich jest Konrad Niedzwiedzki, który zajmuje 12 pozycje ze stratą 17,60 sek. Na 16 miejscu uplasował się Mistrz Olimpijski Zbigniew Bródka (+20,30 sek). Jan Szymański był 22 (+ 37,43)

W klasyfikacji ogólnej wielobojowych Mistrzostw Świata mężczyzn na prowadzeniu znajduje się Sven Kramer (72.949 pkt.). Drugi jest Denis Yuskov ( 73.004 pkt) a trzeci Sverre Lunde Pedersen ( 73.047 pkt.).

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest zajmujący ósme miejsce Konrad Niedzwiedzki ( 74.439 pkt). Zbigniew Bródka zajmuje 10 pozycję ( 74.559 pkt) a Jan Szymański jest 21 ( 76.462 pkt).