MŚ w lotach: Pięciu Polaków na Kulm

StochDruga najważniejsza impreza tego sezonu przed nami. Od czwartku w Kulm rozpoczynają się mistrzostwa świata w lotach narciarski. Trener Kruczek podał dzisiaj nazwiska pięciu śmiałków, którzy powalczą tam o medale.

Czempionat w lotach po raz ostatni w Kulm odbywał się dziesięć lat temu. Wówczas złoty medal wywalczył Roar Ljøkelsøy. W tym roku tytułu sprzed dwóch lat bronił będzie Severin Freund. O dobry wynik postarają się także Polacy. Łukasz Kruczek po ostatnich zawodach i treningach wytypował pięciu skoczków, którzy zmierzą się w Kulm. Szkoleniowiec do Austrii zabierze: Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Klemensa Murańkę, Dawida Kubackiego i Stefana Hulę. Ci dwaj ostatni do podopieczni Macieja Maciusiaka z kadry B.

Jak informuje Polski Związek Narciarski, na zawody został powołany tradycyjnie sztab szkoleniowy. Kierownikiem ekipy ma być Apoloniusz Tajner. W sztabie szkoleniowych powołanym na te zawody znaleźli się: trener główny Łukasz Kruczek, asystenci Zbigniew Klimowski i Grzegorz Sobczyk, fizjoterapeuta Łukasz Gębala, serwismen Kacper Skrobot i lekarz Aleksander Winiarski. Wszyscy będą dbali i dobre samopoczucie naszych zawodników i doskonałą regenerację po zawodach. Na miejscu będzie także nasz wysłannik, który przygotuje relacje prosto spod skoczni mamuciej w Kulm.

Źródło: PZN.pl

Jedna myśl na temat “MŚ w lotach: Pięciu Polaków na Kulm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.