MŚ w lotach: Peter Prevc najdalej na treningach

12:13, 14.01.2016 Anna Felska Aktualizacja: 12:22, 14.01.2016

DSC_0063-Copy

Przed nami Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich. Na skoczni do lotów w Bad Mitterndorf rozrywane były treningi przed kwalifikacjami do konkursu indywidualnego o tytuł mistrza świata w lotach narciarskich. Peter Prevc po raz kolejny potwierdził swoją dominację.

W pierwszej serii treningowej Słoweniec z 18 belki startowej i przy wietrze w plecy poszybował dokładnie na punkt HS, czyli 225 m. Drugie miejsce zajął Norweg Johann Andre Forfang , który uzyskał 220,5 m. Trzeci wynik należał do Michaela Hyboecka (216 m).

Przeciętnie spisali się reprezentanci Polski. Najwyżej sklasyfikowany był Stefan Hula, który po locie na 191 m zajął 23. miejsce. W czołowej trzydziestce uplasowali się także na 27. miejscu Klemens Murańka (193 m) oraz na 30. miejscu Piotr Żyła (191,5 m). Słabiej wypadł nasz mistrz olimpijski Kamil Stoch, który po skoku na 180,5 m zajął 32. lokatę. O cztery oczka niżej uplasował się Dawid Kubacki (172 m).

W drugiej serii treningowej ponownie bardzo długim lotem popisał się Peter Prevc, który poszybował na 235,5 m. Drugie miejsce zajął jego kolega z drużyny, mistrz świata w lotach z 2012 roku, Robert Kranjec (220 m). Trzecie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Stefan Kraft (216,5 m). Tuż za podium uplasował się broniący tytułu Severin Freund (213 m).

Tym razem z bardzo dobrej strony pokazał się Klemens Murańka. Nasz zawodnik uzyskał 209,5 m i zajął bardzo wysokie 6 miejsce. Gorzej spisali się pozostali Polacy. Stefan Hula poleciał na 176,5 m, co dało mu ponownie 23. pozycję. Kilka metrów dalej niż w pierwszym treningu lądował Dawid Kubacki, który uzyskał 180 m i zajął miejsce tuż za Hulą. Z wiatrem w plecy przyszło zmierzyć się Kamilowi Stochowi, który swój lot zakończył na 176 metrze, a w efekcie wystarczyło to na 27. miejsce. Jeszcze gorzej spisał się natomiast Piotr Żyła (173 m), który zajął 33. lokatę.

Początek kwalifikacji do konkursu indywidualnego już o godz. 13:00.