MŚ w lotach: Norwegowie ze złotem! Polska na piątym miejscu!

15:04, 17.01.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 11:47, 18.01.2016

DSC_7350-Copy

Reprezentacja Norwegii zdobyła złoty medal w konkursie drużynowym Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. Ich różnica nad drugą drużyną Niemiec wyniosła aż 110.4 pkt.! Brąz zdobyła reprezentacja Austrii. Polska drużyna w składzie: Kamil Stoch, Klemens Murańka, Dawid Kubacki i Stefan Hula uplasowali się na miejscu piątym.

Reprezentacja Norwegii w składzie: Anders Fannemel, Johann Andre Forfang, Daniel Andre Tande i Kenneth Gangnes, prowadziła po pierwszej serii konkursu drużynowego w lotach narciarskich i w serii finałowej przypieczętowała swój sukces zdobywając złoty medal z niebotyczną wręcz przewagą nad drugą drużyną Niemiec, która wyniosła 110.4 pkt.. Indywidualnie wśród Norwegów był najlepszy Anders Fannemel (213,5 metra; 217 metrów). Srebrny medal, po niezbyt udanym początku zawodów wywalczyła reprezentacja Niemiec.  Na trzecim stopniu  podium stanęli Austriacy (Stefan Kraft, Manuel Poppinger, Manuel Fettner, Michael Hayboeck). Ich strata do złotego medalu wyniosła 157.3 pkt..

Niespodziewanie Słoweńcy zajęli dopiero czwarte miejsce. Honor drużyny uratował indywidualny Mistrz Świata w lotach - Peter Prevc, który w swoich próbach uzyskał 228 metrów i 238 metrów . Indywidualnie najlepszym skoczkiem konkursu drużynowego był właśnie Prevc. Reprezentacja Słowenii wyprzedziła reprezentacje Polski (1211.9 pkt.), która zajęła piąte miejsce o 60.8 pkt.. Najlepszym z naszych zawodników był Kamil Stoch, który w swoich próbach uzyskał 207 metrów i 202,5 metra. Kompletnie nie udany lot oddał w pierwszej serii zawodów Dawid Kubacki, który lądował na 166 metrze (79.2 pkt.). W drugiej serii poprawił swój rezultat skokiem na 190 metrów. Klemens Murańka tylko w pierwszym locie na 203 metry zachwycił. W drugiej serii swój skok zakończył na 170 metrach. Stefan Hula na skoczni Kulm oddał przyzwoite loty na odległości 191,5 metra i 189,5 metra.