MŚ w Lahti: Seria próbna dla Wellingera

16:06, 25.02.2017 Mateusz Król Aktualizacja: 16:18, 25.02.2017

andreaswellinger

Właśnie zakończyła się seria próbna przed pierwszymi zmaganiami skoczków narciarskich w fińskim Lahti. Na pierwszym miejscu uplasował się Andreas Wellinger. Drugie miejsce zajmuje nasz reprezentant Maciej Kot a trzeci jest Peter Prevc.

W serii próbnej przed pierwszym konkursem skoków narciarskich triumfuje Andreas Wellinger. Niemiec oddał skok an 98,5 m, zaraz za nim plasuje się Maciej Kot, którego skok zmierzono na 97 m, trzecie miejsce natomiast należy do Petera Prevca (96,5 m). Zaraz za podium znajduje się Kamil Stoch, który skoczył 98 m. W pierwszej dziesiątce znajdziemy również Dawid Kubackiego, który zajął 8. miejsce (95 m). Słabszy skok jak na razie oddał Piotr  Żyła, który został sklasyfikowany na 25. miejscu (87,5m). Serię próbną rozpoczęto z 13. belki startowej jednak jury zdecydowało się na zniżanie belki. Od 22. zawodnika - Johanna Andre Forfanga - skakano już z 12. belki. 23. Cene Prevc zaczął jako pierwszy skok z 11. belki startowej.

O godzinie 16:30 zaplanowana jest pierwsza seria konkursu indywidualnego na obiekcie HS-100. Komu uda się zdobyć medale Mistrzostw Świata?