MŚ w Lahti: Mario Seidl prowadzi po serii skoków

13:37, 01.03.2017 Mateusz Król

Austriak - Mario Seidl prowadzi po serii skoków do kombinacji norweskiej. Tuż za nim plasuje się Wilhelm Denifl i Akito Watabe. Najlepszy z Polaków - Adam Cieślar, zajął dopiero 33 miejsce, a Paweł Słowiok jest 42.

Już dzisiaj na mistrzostwach świata w Lahti dowiemy się kto stanie na najwyższym stopniu podium w konkursie na dużej skoczni i biegu indywidualnym na 10 km techniką Gundersena. Po serii skoków prowadzi Mario Seidl, który w swojej próbie uzyskał aż 132 metry. Na drugim miejscu uplasował się Wilhelm Denifl (125,5 metra). Trójkę najlepszych zawodników zamknął Akito Watabe, który oddał skok na odległość 125 metrów.

Tuż za prowadzącą trójką zawodników, plasuje się francuz - Francois Braud (122,5 metra). Dopiero piąte miejsce zajmuje pierwszy zawodnik z reprezentacji Niemiec - Johannes Rydzek (122 metry). Szósty jest Takehiro Watanabe (125 metrów).

Adam Cieślar uzyskał w swoim skoku 109,5 metra i został sklasyfikowany na 33 pozycji. Jeszcze niżej, bo na 42 miejscu, serie skoków zakończył Paweł Słowiok (107 metrów).

Pełne wyniki skoków do kombinacji

Lista startowa biegu do kombinacji

Bieg do kombinacji norweskiej, rozpocznie się o godz. 15:15 czasu polskiego. Transmisja z tych zawodów odbędzie się na kanałach Eurosportu.