MŚ w Hochfilzen: Lowell Bailey mistrzem świata w biegu indywidualnym

16:36, 16.02.2017 Anna Felska Aktualizacja: 16:47, 16.02.2017

Bieg indywidualny na 20 km mężczyzn podczas Mistrzostw Świata w biathlonie w Hochfilzen przyniósł niespodziewane rozstrzygnięcia. Mistrzem Świata został Amerykanin Lowell Bailey.

Lowell Bailey na strzelnicy był dzisiaj bezbłędny, co pozwoliło mu zdobyć swój pierwszy i w dodatku złoty medal na mistrzowskiej imprezie. Do tej pory tylko raz stał na podium w zawodach Pucharu Świata, w najlepszym sezonie w klasyfikacji generalnej cyklu zajął 14. miejsce. Dzisiaj jednak dzięki fenomenalnemu finiszowi pokonał również bezbłędnego na strzelnicy reprezentanta Czech Ondreja Moravca o 3,3 s. Brązowym medalem musiał zadowolić się faworyt do zwycięstwa Francuz Martin Fourcade, który mimo świetnego biegu bieg zakończył z dwoma karnymi minutami.

Wśród naszych reprezentantów najlepiej spisał się Andrzej Nędza-Kubiniec, który z dwoma karnymi minutami zajął 53. pozycję. Cztery lokaty niżej uplasował się Łukasz Szczurek. Dopiero 90. miejsce zajął Grzegorz Guzik.