MŚ w Hochfilzen: Laura Dahlmeier wygrywa bieg pościgowy

12:56, 12.02.2017 Mateusz Król

Niemiecka biathlonistka - Laura Dahlmeier zdobyła złoty medal w biegu pościgowym na 10 km na mistrzostwach świata w Hochfilzen. Na drugim miejscu uplasowała się Darya Domracheva, a trzecia była Gabriela Koukalova. Najlepsza z Polek - Magdalena Gwizdoń zajęła dopiero miejsce 25.

Laura Dahlmeier na mecie zameldowała się pierwsza z czasem wynoszącym 28:02.3 sekundy. Na strzelnicy popełniła tylko jeden błąd. Darya Domacheva zdobyła srebrny medal. Jej strata do Dahlmeier wyniosła 11.6 sekundy. Białorusinka w przeciwieństwie do Niemki na strzelnicy wszystkie strzały miała celne. Brązowy medal na szyje założy Czeszka Gabriela Koukalova, której strata do zwyciężczyni wyniosła 16.6 sekundy. Koukalova zaliczyła aż trzy pudła, co zapewne przyczyniło się końcowego rezultatu.

Pochodząca z Rosji - Irina Starykh była czwarta ze stratą 36.3 sekundy do Niemki. Dwie reprezentantki Francji - Justine Braisaz i Marie Dorin Habert zajęły odpowiednio miejsca piąte i szóste. Różnica między nimi obydwiema wyniosła 0.2 sekundy.

Bardzo słaby start zaliczyła=y reprezentantki Polski. Najlepsza z nich była Magdalena Gwizdoń, która została sklasyfikowana dopiero na 25 miejscu. Zaliczyła tylko jedne pudło w ostatnim strzelaniu. Jej strata do Dahlmeier wyniosła 1:52.6 sekundy. Dopiero 47 pozycje zajęła Krystyna Guzik (3 pudła), a Monika Hojnisz (4 pudła) była 51 na 58 zawodniczek w stawce. W przypadku Guzik i Hojnisz strata do pierwszego miejsca wyniosła ponad trzy minuty.