MŚ w Gangneung: Medale nie dla Polaków

14:45, 11.02.2017 Anna Felska Aktualizacja: 14:48, 11.02.2017

To nie był polski dzień na Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie szybkim na olimpijskim torze w Gangneung. Ze złotych medali cieszyli się dzisiaj reprezentanci Czech, Holandii oraz Stanów Zjednoczonych.

W rywalizacji kobiet na dystansie 5000 m mistrzynią świata została reprezentantka Czech Martina Sablikova. Druga Niemka Claudia Pechstein, do Czeszki straciła 1.55 s. Brązowy medal wywalczyła Kanadyjka Ivanie Blondin (+ 4.76 s). Reprezentantki Polski w tym biegu nie startowały.

Pełne wyniki biegu na 5000 m kobiet

Kobiety rywalizowały również na dystansie 1000 m. Tutaj najlepsza była Amerykanka Heather Bergsma. Srebrny medal wywalczyła Nao  Kodaira (+0.49 s). Na najniższym stopniu podium stanęła Holenderka Jorien ter Mors, która do zwyciężczyni straciła 0.72 s. Jedyna Polka Natalia Czerwonka zajęła dość odległą 15. pozycję, a do złotego medalu straciła 2.45 s.

Pełne wyniki biegu na 1000 m kobiet

Również mężczyźni walczyli o medale na dystansie 1000 m. Tutaj szans rywalom nie dał reprezentant Holandii Kjeld Nuis. Drugie miejsce zajął Kanadyjczyk Vincent De Haitre (+ 0.28 s). Brązowy medal wywalczył kolejny Holender Kai Verbij (+0.52 s).

Pełne wyniki biegu na 1000 m mężczyzn

W ostatniej rozgrywanej dzisiaj konkurencji biegu na 10000 m mężczyzn dominowali reprezentanci Holandii. Złoty medal zdobył Sven  Kramer, a drugi był jego kolega z drużyny Jorrit Bergsma, który stracił do niego 5.06 s. Trzecie miejsce zajął Niemiec Patrick Beckert (+13.87 s).