MŚ w Gangneung: Holendrzy dominują w panczenach

12:22, 10.02.2017 Franek Damboń Aktualizacja: 12:32, 10.02.2017

Jan Smeekens fot. Media.nu.nl

Kolejny dzień Mistrzostw Świata w Gangneung potwierdził dominacje Holendrów na arenach panczenowych. W dzisiejszym dniu ten kraj zdobył trzy złote medale. Słabo spisali się Polacy, którzy w drugim dniu rywalizacji nie zdobyli żadnego medalu.

W biegu pościgowym, drużynowym kobiet złoto zdobyły reprezentantki Holandii, które na mecie uzyskały czas 2:55.85. Srebro zdobyły Japonki (+0.65 s). Brązowy medal przypadł Rosjankom (+4.66 s). Fatalnie w drużynowym biegu pościgowym spisały się Polki (Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka,Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska), zajmując przedostatnie 7. miejsce, przed Kanadyjkami, które zostały zdyskwalifikowane. Słaby występ naszych reprezentantek był wynikiem zachwiania na pierwszej zmianie Katarzyny Woźniak. Kolejne Polki odrabiały straty, jednak bezskutecznie.

Pełne wyniki drużynowego biegu kobiet

W biegu pościgowym, drużynowym mężczyzn. Złoto zdobyła drużyna Holandii (3:40.66 s). Srebro przypadło reprezentantom Nowej Zelandii (+0.42 s). Na najniższym stopniu podium, uplasowała się reprezentacja Norwegii (+0,94 s). Piąte miejsce zajęli Polacy w składzie Zbigniew Brodka, Konrad Niedźwiecki, Jan Szymański, Adrian Wielgat (+4.13 s)

Pełne wyniki drużynowego biegu mężczyzn

W sprincie kobiet złoto zdobyła reprezentantka Japonii Nao Kodaira (37,13 s). Drugie miejsce zdobyła Koreanka Sang-Hwa Lee (37,48 s). Na trzecim miejscu uplasowała się Chinka Jing Yu (37,57 s). Tuż za czołową trójką znalazła się Czeszka Karolina Erbanova (37,80 s). Polski nie startowały w tej konkurencji.

Pełne wyniki indywidualnego biegu kobiet

Holender Jan Smeekens (34,58 s) wygrał sprint (500 m) podczas Mistrzostw Świata w Łyżwiarstwie szybkim w Gangneung. Srebro zdobył Niemiec Nico Ihle (34,66 s), a brąz Rosjanin Rusłan Muminov. Czwarte miejsce zajął Amerykanin Mitchell Whitmore (34,80 s). Na 14. miejscu uplasował się Polak Artur Waś (35,03 s).