MŚ w biathlonie: Weronika Nowakowska-Ziemniak wicemistrzynią świata!

Weronika Nowakowska-Ziemniak zdobyła srebrny medal w biathlonowych Mistrzostwach Świata w fińskim Kontiolahti. Mistrzynią Świata została Francuzka Marie Dorin Habert. W czołowej „10” uplasowały się aż trzy Polki!

Zawodniczki rywalizowały w sprincie na 7,5 km. Mistrzyni Świata ukończyła bieg z czasem 22:26.4. Na drugim miejscu niespodziewanie znalazła się nasza reprezentantka Weronika Nowakowska – Ziemniak, która do Francuzki straciła 9,6 sek. Polka była bezbłędna na strzelnicy. Francuzka w porównaniu do naszej reprezentantki zaliczyła jedno pudło, ale w biegu nie było na nią mocnych i ostatecznie to ona została mistrzynią świata.

Dla Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak to pierwszy medal na tak dużej imprezie. Dotychczas jej najlepszym wynikiem było piąte miejsce na Igrzyskach  Olimpijskich w Vancouver. Polka nigdy nie stała nawet na podium zawodów Pucharu Świata – jej najlepszym w karierze dokonaniem było szóste miejsce w tym sezonie w Ruhpolding.

Sobotnie zawody w Kontiolahti były znakomite dla Biało-Czerwonych. Poza srebrem Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak piąte miejsce zajęła Krystyna Guzik (+39,7 s), a siódme Magdalena Gwizdoń (+51,8 s).

Dzisiejszy znakomity start Polek jest dobrym prognostykiem przed jutrzejszym biegiem pościgowym  na 10 km. Nowakowska-Ziemniak ruszy jako druga i jeśli podtrzyma dzisiejszą formę to niewykluczone, że ponownie stanie na podium. O czołowe lokaty powalczą także dwie pozostałe reprezentantki Polki. Guzik zaatakuje z piątego miejsca, a Gwizdoń z siódmego. Zapowiada się zatem niezwykle emocjonująca rywalizacja!