MŚ w biathlonie: Martin Fourcade złotym medalistą biegu indywidualnego

18:37, 10.03.2016 Franek Damboń

fot: zimbio.com fot: zimbio.com

Francuz Martin Fourcade został Mistrzem Świata w biegu indywidualnym na 20 km na Mistrzostwach Świata w biathlonie w Oslo. To już czwarty złoty medal Francuza na tych mistrzostwach.

Zwycięzca zaliczył jedno pudło na strzelnicy a mimo to pokonał rywali. Srebrny medal zdobył Austriak Dominik Landertinger (+ 5,1), a brąz przypadł jego koledze z drużyny Simonowi Ederowi (+14,4). Obaj reprezentanci Austrii na strzelnicy byli bezbłędni. Czwarte miejsce zajął Norweg Johannes Thingnes Boe (+ 57,2), który na strzelnicy pomylił się dwukrotnie.

Najlepszy z Polaków Rafał Penar po 2 błędach podczas strzelania, zajął 71. miejsce. Siedem lokat niżej uplasował się Łukasz Szczurek, który pomylił się trzy razy. Dopiero na 80. miejscu uplasował się Grzegorz Guzik, który zaliczył aż 5 pudeł na strzelnicy.