MŚ w biathlonie: Martin Fourcade ze złotem!

13:28, 05.03.2016 Mateusz Król
reo

fot: zimbio.com fot: zimbio.com

Martin Fourcade nie pozostawił swoim rywalom żadnych złudzeń w dzisiejszym sprincie indywidualnym mężczyzn. Wyprzedził będącego na drugim miejscu Ole Einara Bjoerndalena. Brązowy medal wywalczył Sergey Semenov.

Martin Fourcade wygrał sprint indywidualny mężczyzn na biathlonowych mistrzostwach świata w Oslo. Francuz na mecie zameldował się z czasem wynoszącym 25:35.4 sekundy. w zdobyciu złotego medalu zapewne pomogło mu bezbłędne strzelanie. Na drugim stopniu podium stanie dzisiaj legenda biathlonu - Ole Einar Bjoerndalen, który do Fourcada stracił 26.9 sekundy. Z brązowego medalu może się cieszyć reprezentant Ukrainy - Sergey Semenov, którego czas na mecie był gorszy od zwycięzcy o 27.6 sekundy. Warto zanotować, że Bjoerdalen i Semenov również nie zaliczyli pudła na strzelnicy.

Niestety, bez medalu dzisiejszy sprint zakończył Johannes Thingnes Boe. Jedna karna runda przekreśliła jego szanse w walce o zwycięstwo. Strata Norwega do pierwszego miejsca wyniosła 35.5 sekundy. Piąty był Dominik Windisch z Włoch, który na metę dobiegł z czasem: 26:14.9 sekundy.

Trójka Polaków reprezentowała nasz kraj w dzisiejszym biegu w Oslo. Najlepiej z nich spisał się Mateusz Janik, który z jedną karną rundą i ze stratą do Fourcada wynoszącą ponad 2,5 minuty, uplasował się na 64 pozycji. Łukasz Szczurek zaliczył dwa pudła na strzelnicy i ostatecznie sklasyfikowany został na 76 miejscu. Najgorzej poszło mężowi naszej najlepszej biathlonistki - Grzegorzowi Guzikowi. Aż trzy błędy popełnił na strzelnicy, co kosztowało go stratą do pierwszego miejsca wynoszącą ponad trzy minuty. Guzik w zawodach zajął 78 lokatę.