MŚ w biathlonie: Marie Dorin Habert ze złotem w biegu indywidualnym

14:48, 09.03.2016 Anna Felska Aktualizacja: 14:57, 09.03.2016

2000x2000Dorin180311cm169 fot. ski-nordique.net

Za nami bieg indywidualny na 15 km kobiet na Mistrzostwach Świata w biathlonie. W Oslo na tym dystansie złoto wywalczyła reprezentantka Francji Marie Dorin Habert.

Francuzka mimo jednego błędu na strzelnicy nie dała szans rywalkom i na metę dotarła z czasem o 12,2 s lepszym od swojej koleżanki z drużyny Anais Bescond. Srebrna medalistka również nie ustrzegła się błędu. Brązowy medal wywalczyła Niemka Laura Dahlmeier, która na strzelnicy pomyliła się aż dwa razy a mimo to zdołała wskoczyć na podium a do zwyciężczyni straciła ponad 1 minutę i 17 sekund.

Bardzo dobrze spisywała się Krystyna Guzik, która po dwóch strzelaniach plasowała się w pierwszej trójce, niestety trzecia wizyta na strzelnicy zakończyła się jednym pudłem. Ten błąd kosztował naszą reprezentantkę brązowy medal. Ostatecznie zajęła 7. miejsce ze stratą 1:39.4 do Habert. Szansę na brąz miała również Magdalena Gwizdoń, która na ostatnim strzelaniu również popełniła błąd, co pozbawiło jej szans na medal. Nasza najstarsza zawodniczka uplasowała się tuż za czołową dziesiątką na 12. miejscu. Monika Hojnisz po 3 pudłach a Weronika Nowakowska po 2 pudłach, zajęły 40 i 41. lokatę.