MŚ: Severin Freund Mistrzem Świata!

FreundSeverin Freund został Mistrzem Świata na dużej skoczni! Niemiec wyprzedził drugiego Gregora Schlierenzauera i trzeciego Rune Velte, który jest aktualnym Mistrzem Świata ze skoczni normalnej. Najlepszym z Polaków okazał się Piotr Żyła, który był dziewiąty. Kamil Stoch zajął 12 miejsce.

Severin Freund w mistrzowskim stylu wygrał dzisiejszy konkurs na dużej skoczni Lugnet w Szwedzkim Falun. Niemiec w swoich próbach uzyskał 134 metrów i 135,5 metra (przy okazji tym skokiem ustanowił rekord skoczni). Na drugim miejscu dość nieoczekiwanie uplasował się Gregor Schlierenzauer (128 metrów; 130 metrów; 246.4 pkt.), który do Freunda stracił aż 22.3 pkt.! Brązowy medal przypadł tym razem Mistrzowi Świata z dużej skoczni – Rune Velcie (126,5 metra; 128,5 metra; 242.9 pkt.).

Miejsce czwarte zajął jeden z faworytów do medalu Mistrzostw Świata w Falun – Peter Prevc (134 metry; 125,5 metra), który do podium stracił 1.1 pkt.. Stefan Kraft po skokach na odległość 125 metrów i 125,5 metra, musiał zadowolić się miejscem piątym. Będący na drugim miejscu po pierwszej serii – Norweg Anders Bardal (131,5 metra; 122 metry; 236.5 pkt.) ostatecznie zawody zakończył na szóstej pozycji.

Najlepszym z Polaków był Piotr Żyła, który zajął dziewiąte miejsce po skokach na odległość 123 metrów w pierwszej serii i 121,5 metra w drugiej (229.8 pkt.). Na 12 miejscu uplasował się dopiero dwukrotny Mistrz Olimpijski z Sochi – Kamil Stoch (125 metrów; 124,5 metra; 225 pkt.). Klemens Murańka (123 metry; 113,5 metra; 205.6 pkt.) był 20. Na 29 miejscu po skokach na 115,5 metra (dwukrotnie) sklasyfikowany został Dawid Kubacki. Aleksander Zniszczoł nie zakwalifikował się do serii finałowej.

Pełne wyniki konkursu

Już w sobotę na skoczni Lugnet odbędą się ostatnie zawody, w których rywalizować będą skoczkowie narciarscy. Konkurs drużynowy zaplanowano na godz. 17:00.