MŚ: Czy pogoda pozwoli przeprowadzić treningi na dużej skoczni? (lista startowa)

sport.tvp.pl
sport.tvp.pl

Już dziś na skoczni w Szwedzkim Falun zostaną przeprowadzone pierwsze treningi na dużej skoczni, na której już w czwartek odbędzie się konkurs indywidualny o tytuł Mistrza Świata. Przypomnijmy, że dwa lata temu w Val di Fiemme swój pierwszy złoty medal Mistrzostw zdobył Kamil Stoch. Niestety pogoda w Falun jest dzisiaj dosyć wietrzna. Jury zawodów już przesunęło trening z godz. 17:00 na godz. 18:00. 

Poniedziałek, 23 lutego 2015 r. to dzień odpoczynku od rywalizacji medalowej na Mistrzostwach Świata w Falun. Niestety z tego dnia nie mogą skorzystać skoczkowie narciarscy, którzy już dzisiaj rozpoczynają treningi na dużej skoczni. Emocje po konkursie na normalnym obiekcie już opadły. Kamil Stoch jak sam przyznał nie mógł znaleźć sposobu aby dopasować się do tej skoczni i przypuszczał, że może skończyć się bez medalu. Miejmy nadzieję, że inaczej będzie na skoczni HS134, bowiem Kamil Stoch będzie bronił tytułu Mistrza Świata z Val di Fiemme. Faworytów będzie na pewno kilku m.in. aktualny Mistrz Świata z normalnej skoczni – Rune Velta, Severin Freund czy Stefan Kraft. Nie zapominajmy o Peterze Prevcu, Romanie Koudelce, Simonie Ammannie i o naszym dwukrotnym Mistrzu Olimpijskim – Kamilu Stochu. Nie małym zaskoczeniem dla Polskich kibiców była bardzo dobra postawa Jana Ziobry w czasie sobotniego konkursu. W sezonie 2013/2014 w Engelbergu pokazał, że stać go na wygraną oraz, że lubi duże obiekty.

W zeszłym roku w trakcie Pucharu Świata, na skoczni w Falun triumfował Severin Freund przed Peterem Prevcem i Noriakim Kasaim. Kamil Stoch zajął wówczas czwarte miejsce, przegrywając z Kasaim tylko o 0.5 pkt..

Niestety ale pogoda w Falun daje się we znaki organizatorom, którzy już przesunęli rozpoczęcie oficjalnego treningu na godz. 18:00. Planowane jest przeprowadzenie trzech serii treningowych. Jednak nie wiadomo czy w obecnej sytuacji się to uda.

Na starcie pojawi się 84 zawodników. Wśród nich zaprezentuję się szóstka reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro, Klemens Murańka i Dawid Kubacki.

Pełna lista startowa treningów

Relacje z nich będzie można śledzić za pośrednictwem portalu berkutschi.com.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.