MP w Szczyrku: Anna Twardosz mistrzynią Polski w skokach

09:30, 04.03.2018 Anna Felska

W Szczyrku podczas finałowych zawodów Lotos Cup rozegrano również Mistrzostwa Polski kobiet w skokach narciarskich. Złoty medal zdobyła Anna Twardosz.

Rywalizacja kobiet odbyła się w sobotę na skoczni HS 77 w Szczyrku. Mistrzynią Polski została Anna Twardosz, która była bezkonkurencyjna. W swoich skokach uzyskała 68 i 69 m. Srebrny medal wywalczyła najstarsza z naszych kadrowiczek 23-letnia Magdalena Pałasz, która lądowała na 64,5 i 69 m, a do Twardosz straciła 9,7 pkt. Na najniższym stopniu podium po skokach na 69 i 64 m stanęła Kinga Rajda, która do drugiego miejsca straciła tylko 1,1 pkt.

Znaczną dystans do podium miały już kolejne zawodniczki. Czwarta Joanna Szwab lądowała na 96,5 i 62 m i do Rajdy straciła 11,1 pkt. Piąte miejsce zajęła Kamila Karpiel (65 i 64 m). Czołową szóstkę zamknęła Joanna Kil (63,5 i 60,5 m).

W Mistrzostwach Polski udział wzięło 14 zawodniczek.