MP w skokach: Dawid Kubacki ze złotem

DSC_0409-Copy

Dawid Kubacki został po raz kolejny Letnim Mistrzem Polski na skoczni normalnej. Wyprzedził, on dwóch swoich kolegów z reprezentacji młodzieżowej, którą prowadzi trener Maciej Maciusiak – Macieja Kota i Andrzeja Stękała. Mistrz Olimpijski z Sochi – Kamil Stoch zajął dopiero piąte miejsce.

Kadra młodzieżowa nie ma sobie równych na skoczni normalnej w Szczyrku. Podopieczni trenera Maciusiaka zajęli cztery pierwsze miejsca. Zawody i tytuł na rok wygrał Dawid Kubacki, który oddał skoki na odległość 101,5 metra oraz 107 metrów (268.5 pkt.). Na drugim miejscu uplasował się zawodnik klubu AZS Zakopane – Maciej Kot (102 metry; 105 metrów; 266 pkt.). Brązowy medal wywalczył Andrzej Stękała (100,5 metra; 105 metrów; 263.5 pkt.).

Miejsce tuż za podium zajął Stefan Hula, który w swoich próbach uzyskał 99 metrów w pierwszej serii i 104 metry w drugiej. Do podium stracił 6.5 pkt.. Piąte miejsce przypadło Mistrzowi Olimpijskiemu z Sochi – Kamilowi Stochowi (99 metrów; 103 metry; 256.5 pkt.). Piotr Żyła po skokach na 99 metrów i 101,5 metra zajął szóstą lokatę.

Gościnnie w Mistrzostwach Polski w skokach narciarskich na skoczni normalnej w Szczyrku, wystartowała reprezentacja Kazachstanu. Dwóch z nich uplasowało się w czołowej „30” zawodników konkursu. Sergey Tkachenko (81,5 metra; 82,5 metra; 164.5 pkt.) i Sabirzhan Muminov (78 metrów; 85 metrów; 163.5 pkt.) uplasowali się odpowiedni na 26 i 28 miejscu.