MP w Jakuszycach: Sprinty drużynowe dla UKS Rawa Siedlce i AZS AWF Katowice

12:37, 23.03.2017 Daniel Topczewski Aktualizacja: 12:54, 23.03.2017

Za nami pierwsza konkurencja drugiej części mistrzostw Polski w biegach narciarskich - sprint drużynowy stylem klasycznym. Na Polanie Jakuszyckiej ze złotych medali cieszyli się reprezentanci UKS Rawa Siedlce i AZS AWF Katowice.

Sprint drużynowy to bardzo widowiskowa konkurencja. Zawodnicy biegną na zmianę i muszą trzykrotnie pokonać wyznaczoną przez organizatorów pętlę. Pełen dystans mistrzostw Polski wynosił 6x1400 metrów.

W rywalizacji mężczyzn po raz drugi z rzędu triumfowali reprezentanci UKS Rawa Siedlce. Duet Maciej Staręga i Paweł Klisz pokonał wszystkich rywali i pojawił się na mecie z czasem 22:01,3 minuty. Drugie miejsce zajęli bracia: Jan i Kacper Antolcowie, którzy w tym sezonie biegają dla AZS AWF Katowice. Braterski duet stracił do triumfatorów osiemnaście sekund. Na podium znaleźli się jeszcze zawodnicy z UKS Regle Kościelisko startujący w składzie Andrzej Pradziad i Mateusz Chowaniak. Ich strata do mistrzów Polski wyniosła niespełna 28 sekund. Warto jednak podkreślić, że na swojej pierwszej zmianie świetnie pobiegł szczególnie Pradziad, który nie dał szans żadnemu z rywali.

W sprincie drużynowym stylem klasycznym wystartowało trzynaście męskich duetów.

Do rywalizacji w sprincie drużynowym kobiet zgłoszono trzynaście zespołów. Wszystkie z nich pojawiły się na starcie. Faworytkami biegu były reprezentantki AZS AWF Katowice startujące w składzie Kornelia Kubińska i Martyna Galewicz. Biegaczki startujące na co dzień w Pucharze Świata nie miały problemów z odniesieniem zwycięstwa i na mecie pojawiły się z wynikiem 26:17,7. Kolejne miejsce zajęły reprezentantki UKS Regle Kościelisko (Justyna Pradziad i Magdalena Kozielska), ale ich strata do złotych medalistek wynosiła minutę i 17 sekund. Na najniższym stopniu podium stanęły Urszula Łętocha i Weronika Kaleta z LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany (+ 1 min 54,7 sek).