MP w biegach: Na Polanie Jakuszyckiej rozdano medale w sprintach drużynowych

14:50, 28.03.2019 Daniel Topczewski
reo

Za nami pierwsza konkurencja drugiej części Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich, które odbywają się na Polanie Jakuszyckiej. W sprintach drużynowych stylem klasycznym złote medale wywalczyły zawodniczki LKS Markam Wiśniowa Osieczany Urszula Łętocha i Weronika  Kaleta, a w biegu panów reprezentujący UKS Rawa Siedlce Maciej Staręga i Paweł Klisz.

Urszula Łętocha i Weronika Kaleta z klubu LKS Markam Wiśniowa Osieczany pokonały dystans 6x1400 metrów w czasie 24:01.26 i zdecydowanie wygrały ze swoimi rywalkami, wśród których większość stanowiły juniorki. Na drugim miejscu finiszowały 16-letnia Karolina Kukuczka i 18-letnia Marcelina Wojtyła z MKS Istebna, a na trzeciej pozycji sklasyfikowano siostry Ewelinę i Klaudię Kołodziej z klubu LKS Witów Ski Mszana Górna. Brązowe medalistki przegrały z triumfatorkami o ponad dwie i pół minuty. Kolejne miejsca zajęły: Iwona Piekarz i Karolina Kaleta (LKS Markam Wiśniowa Osieczany II ), Luiza Motyka i Andżelika Szyszka (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) i Ewa Gazur i Agata Warło (NKS Trójwieś Beskidzka).

Rywalizacja w sprincie drużynowym mężczyzn zakończyła się triumfem Macieja Staręgi i Pawła Klisza reprezentujących klub UKS Rawa Siedlce. Mistrzowie Polski pokonali wyznaczony dystans 6x1400 metrów z czasem 20:12.97. Srebrne medale wywalczyli Dominik Bury i Kamil Bury z MKS Istebna z wynikiem 20:22.82, a brązowe Kacper Antolec i Jan Antolec z AZS AWF Katowice. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Robert Bugara i Sebastian Bryja (UKS Regle Kościelisko), Michał Boreczek i Michał Skowron (MKS Karkonosze I) oraz Piotr Sobiczewski i Maciej Krajcer (UKS Rawa Sieldce II ).

Jutro na mistrzostwach Polski odbędzie się rywalizacja sztafet.