MP w biegach: Na Kubalonce rozdano medale w sprintach i biegach na 10 i 15 kilometrów

21:09, 10.03.2019 Daniel Topczewski

W ten weekend na Kubalonce odbyły się dwie konkurencje Mistrzostw Polski Seniorów 2019. W sprintach stylem klasycznym triumfowali Monika Skinder i Maciej Staręga, a w biegach dystansowych Izabela Marcisz i Dominik Bury.

Jako pierwsi do walki o medale przystąpili zawodnicy specjalizujący się w sprincie. Tytuł mistrzyni Polski wywalczyła Monika Skinder, która w finale sprintów stylem klasycznym przegrała tylko ze Słowaczką Aleną Prochazkovą. Na trzecim miejscu finiszowała Izabela Marcisz (tytuł wicemistrzyni Polski), a na czwartym Eliza Rucka (brązowy medal). Dla 17-latki reprezentującej klub MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski był to trzeci tytuł mistrzyni kraju w karierze.

Wyniki sprintu

Tytuł mistrza Polski w sprincie stylem klasycznym wywalczył Maciej Staręga. Reprezentant UKS Rawa Siedlce był zdecydowanie najszybszy już w eliminacjach i potwierdził to podczas ćwierćfinałów, półfinałów i finału. Na drugim miejscu finiszował Dominik Bury, a na najniższym stopniu podium jego brat - Kamil. Dla Staręgi to siódmy w karierze tytuł mistrza Polski w sprincie.

Drugiego dnia mistrzostw Polski na Kubalonce odbyły się biegi na 10 i 15 kilometrów stylem dowolnym. W rywalizacji kobiet równych sobie nie miała Izabela Marcisz, która wyznaczony dystans pokonała w 28:08,7 min i drugą na mecie Alenę Prochazkovą wyprzedziła o minutę i 20 sekund. Tytuł wicemistrzyni Polski wywalczyła Magdalena Kobielusz, a brązowy medal Agata Warło. Na szóstym miejscu finiszowała Monika Skinder.

Wyniki biegu na 10 kilometrów

Wśród mężczyzn złoty medal wywalczył Dominik Bury. Zawodnik klubu MKS Istebna był dziś zdecydowanie najlepszy i wyprzedził pozostałych biegaczy o ponad trzy minuty. Na drugim miejscu sklasyfikowano Mariusza Michałka z NKS Trójwieś Beskidzka, a na najniższym stopniu podium Mateusza Chowaniaka. Bury wywalczył piąty w karierze złoty medal mistrzostw Polski.