MP w biathlonie: Monika Hojnisz mistrzynią kraju w biegu ze startu wspólnego

fot. x-news

W Jakuszycach rozpoczęły się dziś mistrzostwa Polski seniorów w biathlonie. Pierwszą konkurencją był bieg ze startu wspólnego, który zakończył się zwycięstwem Moniki Hojnisz. Na podium stanęły również Magdalena Gwizdoń i powracająca do rywalizacji Weronika Nowakowska.

Środowy bieg ze startu wspólnego rozpoczął mistrzostwa Polski seniorów na Polanie Jakuszyckiej. Faworytkami do złotego medalu były biathlonistki, które na co dzień startują w Pucharze Świata, czyli Monika Hojnisz i Magdalena Gwizdoń. Obie zawodniczki potwierdziły swoje wysokie aspiracje i zajęły dwa pierwsze miejsca na podium. Uczestniczki biegu masowego miały jednak duże problemy z celnością i musiały biegać po kilka rund karnych. Hojnisz spudłowała czterokrotnie (po dwa razy na każdym strzelaniu), natomiast Gwizdoń aż pięciokrotnie. Ostatecznie 37-latka z Cieszyna finiszowała piętnaście sekund za zwyciężczynią. Dla najbardziej doświadczonej z polskich biathlonistek był to 30. indywidualny medal mistrzostw Polski.

Na najniższym stopniu podium stanęła powracająca do rywalizacji na biathlonowych trasach po urodzeniu dziecka Weronika Nowakowska. Medalistka mistrzostw świata biegała sześć rund karnych i straciła do Hojnisz minutę i 22 sekundy. Na czwartej pozycji z ośmioma pudłami uplasowała się Kamila Żuk. W mistrzostwach udziału nie bierze Krystyna Guzik.

Wyniki

Źródło: biathlon.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.