MP w biathlonie: Hojnisz-Staręga i Guzik nie zwalniają tempa, Piczura najlepszą juniorką

19:45, 22.09.2019 Adrian Gerula

Magda Piczura - Mistrzyni Polski w kategorii juniorek (fot. M. Król)

W Czarnym Borze dobiegły dziś końca zawody z cyklu Mistrzostw Polski w biathlonie na nartorolkach. Złote medale w biegach na dochodzenie wywalczyli zwycięzcy wczorajszego sprintu - Monika Hojnisz-Staręga i Grzegorz Guzik. Młodsi biathloniści walczyli dziś z kolei w biegach indywidualnych.

Dziesiąta zawodniczka ubiegłorocznego sezonu Pucharu Świata nie osiągnęła dziś najlepszego czasu netto, jednak przewaga uzyskana w sprincie pozwoliła jej na zdobycie drugiego złotego medalu. Hojnisz-Staręga wyprzedziła drugą na mecie Kamilę Żuk o 12,5 sekundy. Brązowy medal wywalczyła Magdalena Gwizdoń. Doświadczona zawodniczka strzelała dziś lepiej od konkurentek (2 karne rundy przy pięciu błędach innych medalistek). Słabsza forma w biegu nie pozwoliła jej jednak na uzyskanie miejsca lepszego niż trzecie. Złoty medal w konkurencji juniorek zdobyła Magda Piczura.

Drugi tytuł Mistrza Polski w ciągu dwóch dni - takim osiągnięciem może się pochwalić również Grzegorz Guzik. Pomimo siedmiu błędów na strzelnicy nie dał się on dogonić Mateuszowi Janikowi (23 sekundy straty, 5 karnych "kółek"). Trzecie miejsce zajął Andrzej Nędza-Kubiniec, czwarty był Łukasz Szczurek, a piąty - Tadeusz Nędza-Kubiniec. Ostatni z wymienionych zawodników zdobył dzięki temu złoty medal wśród juniorów.

Zawodnicy z roczników 2003 i 2004 rywalizowali w biegu indywidualnym, który obejmował 3 strzelania. Złote medale przypadły Szymonowi Jedziniakowi oraz Aleksandrze Puto.

Wyniki: seniorzy seniorki młodzicy młodziczki

źródło: biathlon.bgtimesport.pl/inf.własne