MP: Maciej Kot mistrzem Polski, Hula drugi

17:59, 22.03.2016 Anna Felska Aktualizacja: 15:59, 23.03.2016

DSC_0465-Copy1

Nowym mistrzem Polski w skokach narciarskich został Maciej Kot, który po pierwszej serii konkursu w Wiśle zajmował 3. miejsce. Drugiego Stefana Hulę wyprzedził o zaledwie 0,5 pkt.

Stefan Hula oddał najdłuższy skok pierwszej serii - 134 m i prowadził na półmetku rywalizacji. W finałowej serii wylądował na 129 m i musiał uznać wyższość Macieja Kota, który po pierwszej serii zajmował 3. lokatę. Kot w swoich skokach uzyskał 131 i 132 m, co wystarczyło by zostać nowym mistrzem Polski w skokach narciarskich. Drugie miejsce po pierwszej serii zajmował broniący tytułu sprzed roku Kamil Stoch, który uzyskał 132,5 m. W drugim skoku spisał się nieco gorzej i wylądował na 131,5  m, co wystarczyło na zdobycie brązowego medalu.  Do zwycięzcy stracił tylko 0,7 pkt.

Tuż za podium uplasował się dzisiaj Dawid Kubacki, który uzyskał 133 i 127 m. 5. miejsce po skokach na 128,5 i 126 m zajął Andrzej Stękała. Czołową szóstkę zamknął Piotr Żyła (130 i 124 m).

W pierwszej dziesiątce na kolejnych miejscach uplasowali się: Jan Ziobro (129 i 123 m), Jakub Wolny (125,5 i 122 m), Klemens Murańka (124,5 i 122 m) oraz Bartłomiej Kłusek (127,5 i 120,5 m).