MP kobiet w Szczyrku: Zwycięstwo Kamili Karpiel

17:27, 08.10.2017 Anna Felska

Dzisiaj na obiekcie HS 106 w Szczyrku odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski kobiet w skokach narciarskich. Na igelicie najlepsza była Kamila Karpiel, która po raz pierwszy wywalczyła tytuł mistrzyni kraju.

Karpiel po pierwszej serii i skoku na 92,5 m przegrywała z liderką Kingą Rajdą, która uzyskała 94 m. W drugiej serii gorzej wypadła Rajda, która wylądowała na 89 m. Karpiel poszybowała na 95 m i o 12 pkt zwyciężyła ze swoją o rok starszą koleżanką. To pierwszy tytuł mistrzyni Polski Kamili Karpiel. Brązowy medal zdobyła najstarsza kadrowiczka Magdalena Pałasz, która po skokach na 86 i 81,5 m do zwyciężczyni straciła aż 46,5 pkt.

W zawodach sklasyfikowanych zostało 11 zawodniczek. Poza podium, na 4. miejscu uplasowała się Joanna Kil, która w swoich próbach uzyskała 84,5 i 79,5 m. Oczko niżej wylądowała Anna Twardosz (77 i 82 m). Czołową szóstkę zamknęła Joanna Szwab (76 i 80 m).