Monika Skinder po zdobyciu pierwszych punktów PŚ: Ogromne emocje i wielka satysfakcja

fot. Patrycja Korczewska

Monika Skinder wywalczyła pierwsze punkty Pucharu Świata podczas zawodów sprinterskich w Dreźnie. Polka nie kryła wielkich emocji i satysfakcji po biegu. – Walka miała być do samego końca. I była – powiedziała nam Monika.


Jest uznawana za wielki talent i pokazuje to na każdym kroku. Dziś pierwszy raz w karierze wywalczyła punkty Pucharu Świata. – To moje pierwsze wejście do czołowej trzydziestki. Towarzyszą mi ogromne emocje i wielka satysfakcja – powiedziała nam zaraz po ćwierćfinałowym biegu Monika Skinder. Polka w eliminacjach zajęła 29. miejsce. W ćwierćfinale biegła z mistrzynią świata w tej specjalności, czyli Maiken Kaspersen Fallą. Do awansu zabrakło niewiele, bo nasza zawodniczka była czwarta, ale straciła do Norweżki nieco ponad sekundę. – Wydawało mi się, że dobrze zrealizowałam swój plan. Na początku chciałam się trzymać za zawodniczkami. Potem spróbowałem zaatakować, ale silny wiatr znad rzeki trochę mi przeszkodził – relacjonowała Skinder.

To pierwsze punkty dla polskich biegaczek w tym sezonie. – Na pewno praca przynosi efekty, co pokazują moje wyniki w tym sezonie. Sprinty wychodzą mi bardzo dobrze i nie będę temu zaprzeczać. Praca jest na wysokim poziomie – mówiła siedemnastolatka. Teraz przed nią mistrzostwa świata w Lahti. – Tam zamierzam wykonać dobrą „robotę” i powalczyć o dobre lokaty. Jak będzie to zobaczymy – przyznała najzdolniejsza polska sprinterka. Jak powiedziała, określanie jej wielkim talentem, nakłada na nią niepotrzebną presję. – To nieco może przeszkadzać, ale staram się o tym nie myśleć – powiedziała dwudziesta zawodniczka dzisiejszego sprintu.Z Drezna dla Sportsinwinter.pl
Mateusz Król

Obserwuj

Mateusz Król

Redaktor naczelny at Sportsiniwnter.pl
Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: