Mistrzyni Świata bez finansowego wsparcia amerykańskiego związku?

fot. Aneta Gąska

Mistrzyni Świata w skokach narciarskich z 2013 roku Sarah Hendrickson może pozostać bez finansowego wsparcia ze strony Amerykańskiego Związku Narciarsko-Snowboardowego (USSA).

W 2010 roku USSA zmienił wymogi dofinansowywania sportowców, które od tego momentu zależy od wyników uzyskanych podczas zawodów. Aby uzyskać finansowanie od amerykańskiego związku sportowiec, musi dwukrotnie wejść do czołowej piątki zawodów PŚ. W sezonie 2016-2017 najwyższym wywalczonym przez Sare Hendrikcson miejscem w PŚ było 8. w Lillehammer. Obecnie 23-letnia sportsmenka przygotowania do zbliżających się IO będzie musiała opłacić sama. Czteromiesięczna rywalizacja w zawodach najwyższej rangi kosztuję młodą Amerykankę ok. 20 mln euro. W cenę wliczony jest sprzęt, hotele, bilety lotnicze i składki członkowskie.

W 2016 roku Amerykański Związek Narciarsko-Snowboardowy rozpoczął program inwestycyjny, który ma pomóc trenerom pokryć ich wynagrodzenie oraz koszt podróży. Mistrz olimpijski z Vancouver, Bill Demong zarządza U.S Nordic Sport. Celem tej organizacji jest pomoc amerykańskim kadrom uprawiającym narciarstwo klasyczne. Na razie U.S Nordic Sport przejął męską kadrę skoczków narciarskich oraz kombinatorów norweskich. Aktualnie trwają rozmowy o objęciu przez wyżej wymienioną organizację amerykańskiej kadry skoczkiń.

Źródło: Sltrib.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.