Mistrzostwo Polski w slalomie dla Macieja Bydlińskiego, Kryštof Krýzl Mistrzem Czech

16:51, 01.04.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 17:20, 02.04.2017

Nie tylko panie, ale i panowie rywalizowali dziś w Szpindlerowym Młynie w zawodach slalomowych o Mistrzostwo Czech i Polski. Zwycięstwo odniósł reprezentant Czech Kryštof Krýzl, natomiast polskim mistrzem został Maciek Bydliński.

Warunki w Szpindlerowym Młynie były dziś bardziej letnie niż zimowe, ale pomimo wysokiej temperatury powietrza udało się przeprowadzić zawody. W pierwszym przejeździe najlepiej spisał się otwierający rywalizację czeski zawodnik Ondřej Berndt. Na drugim miejscu plasował się Słowaj Matej Falat ze stratą 0,23 sek., a na trzecim drugi z Czechów Kryštof Krýzl, który tracił do lidera 0,32 sek. Kolejni zawodnicy mieli już dużo większe straty czasowe. Czwarty był Łotysz Miks Zvejnieks, który do trzeciego miejsce tracił sekundę. Piąty był Czech Adam Zika, szósty Słowak Martin Hyška, a siódmy Austriak Felix Ortner. Najlepszy z Polaków - Maciej Bydliński zajmował miejsce ósme ze stratą 1,95 sek. do Berndta. Miejsce 18. zajmował Dominik Białobrzycki, 19. Piotr Habdas, 21. Jakub Kłusak, 24. Juliusz Mitan, 27. Michał Michalik, 29. Michał Kłusak, 33, Alex Chyc, 35. Dawid Kotwica, 57. Maciej Marczewski, a 60. Filip Górski. Pozostali Polacy nie ukończyli pierwszego przejazdu.

Po drugim przejeździe skład czołowej trójki pozostał taki sam, ale nastąpiła zamiana miejsc między Ondřejem Berndtem i Kryštofem Krýzlem. Na pierwsze miejsce awansował Krýzlem i to on stanął na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Czech w slalomie. Berndt mógł odebrać dziś tylko srebrny medal, a w całych zawodach zajął drugie miejsce. Czechów rozdzielił w klasyfikacji Słowak Matej Falat, który przegrał z Krýzlem o 0,02 sek. Z kolei Berndt był gorszy od zwycięzcy o 0,81 sek. Na czwartym miejscu uplasował się Miks Zvejnieks (+2,41 sek.), na piątym Adam Zika, który zdobył medal brązowy Mistrzostw Czech, na szóstym Felix Ortner, na siódmym Czech Daniel Paulus, a na ósmym Maciej Bydliński (+2,99 sek.), który wywalczył Mistrzostwo Polski - czwarte w karierze w slalomie, a jedenaste biorąc pod uwagę wszystkie konkurencje.  Srebrny medal MP trafił do Dominika Białobrzyckiego. Dominik poprawił tym samym wynik sprzed roku, gdy był w slalomie trzecim z Polaków. W klasyfikacji ogólnej Białobrzycki zajął 17. miejsce (+5,63 sek.). O jedną pozycję niżej sklasyfikowano Piotra Habdasa (+5,71 sek.), który zdobył medal brązowy. Dla niego to drugi brązowy medal krajowych mistrzostw. Rok temu był on brązowym medalistą w gigancie. Na 21. miejscu zakończył zawody Michał Kłusak, na 22. Juliusz Mitan, na 24. Michał Michalik, na 39. Maciej Marczewski, a na 42. Filip Górski. Alex Chyc, Jakub Kłusak i Dawid Kotwica nie ukończyli drugiego przejazdu.