Mistrzostwa USA: Rhoads i Jerome ze złotymi medalami

19:48, 01.08.2016 Mateusz Król

W miniony weekend na skoczniach narciarskich w Park City, odbyły się mistrzostwa Stanów Zjednoczonych oraz zawody z cyklu Springer Tournee. Po raz kolejny złoty medal wśród Panów zdobył Will Rhoads. Najlepszą wśród Pań była Jessica Jerome.

To był prawdziwie skokowy weekend w Stanach Zjednoczonych. Na kompleksie skoczni w Park City odbyły się mistrzostwa USA wśród Pań i mężczyzn oraz cykl zawodów Springer Tournee. Po raz drugi z rzędu triumfował Will Rhoads, który w swoich próbach uzyskał dwukrotnie 132 metry (275.1 pkt.). Drugi był młodszy o rok od Rhoadsa - Kevin Bickner, który oddał skoki na odległość 133 metrów w pierwszej serii i 130,5 metrów w drugiej. Casey Larson po skokach na 129,5 metra i 126 metrów (253.4 pkt.) mógł cieszyć się z brązowego medalu. W zawodach gościnnie udział wzięli zawodnicy z Kanady. Mackenzie Boyd-Clowes w pierwszym skoku poszybował aż na 139,5 metra, niestety, nie ustał swojej próby przez co stracił sporo punktów. Ostatecznie Kanadyjczyk zajął trzecie miejsce na liście wyników.

Wśród Pań najlepsza w całych zawodach była Kanadyjka Taylor Henrich, która lądowała na 119 metrze i 121,5 metrze (227.9 pkt.). W krajowym czempionacie USA, medale mogą zdobywać tylko obywatele tego kraju, więc automatycznie Henrich mimo, że była najlepsza to medalu nie zdobyła. Mistrzynią Stanów Zjednoczonych została Jessica Jerome (120,5 metra; 122,5 metra; 212.9 pkt.), która na liście wyników uplasowała się tuż za Taylor Henrich. Na drugim miejscu uplasowała się Cara Larson (100,5 metra; 101 metrów; 144.7 pkt.). Brązowy medal zawisł na szyi Logan Sankey (92 metrów; 105,5 metra; 140 pkt.).

Pełne wyniki Mistrzostw USA

Zawody na skoczni normalnej odbędą się również na skoczniach w Park City w październiku.

Na skoczniach HS-100 odbyły się również zawody z cyklu Springer Tournee. Konkursy podzielono na dwie kategorie wiekowe: do wieku 20 lat i open. Wśród juniorek najlepsza była kanadyjka Natalie Eilers (90,5 metra; 92,5 metra; 220.5 pkt.). Prawdziwy bratobójczy pojedynek w kategorii juniorów stoczyło rodzeństwo Lock - Robert i Jake, którzy pochodzą z Wielkiej Brytanii. Ten pierwszy okazał się ostatecznie być lepszy od swojego brata. Robert Lock w swoich próbach uzyskał 98 metrów i 97, 5 metra (250 pkt.).

W zawodach Open, wśród Pań triumfowała Taylor Henrich (92,5 metra; 98 metrów; 248 pkt.), a wśród Panów pierwsze miejsce zajął Mackenzie Boyd-Clowes (97,5 metra; 99,5 metra; 263.5 pkt.).