Mistrzostwa Świata w Saneczkarstwie 2021 przeniesione?

fot.logos.wikia.com

Kanadyjska Federacja Saneczkarska prosi światowych zarządców tą dyscypliną o przeniesienie jubileuszowych, 50. Mistrzostw Świata w Saneczkarstwie z Calgary do Whistler. Włodarze tłumaczą się niedostosowaniem toru leżącego w prowincji Alberta do współczesnych standardów.

O sprawie poinformowało biuro Światowej Federacji Saneczkarskiej znajdujące się w niemieckim Berchtesgaden. Zdaniem Stephena Harrisa, prezydenta kanadyjskiego związku, podwykonawca, który odpowiada za modernizację toru pamiętającego Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1988 roku, nie wywiązuje się należycie ze swoich zobowiązań, co skutkuje opóźnieniami. Kanadyjczycy chcą, aby organizację najważniejszej imprezy sezonu przedolimpijskiego przejęło Whistler.

Nie wiadomo jednak, czy na powyższy apel pozytywnie odpowiedzą członkowie kongresu Światowej Federacji Saneczkarskiej w Lublanie. Globalna organizacja przyjmuje zgłoszenia również od innych krajów – ostateczny termin składania propozycji to 1 czerwca. 15 czerwca, czyli równo dwa tygodnie później, poznamy organizatora jubileuszowych Mistrzostw Świata w Saneczkarstwie.

źródło: fil-luge.org

Adrian Gerula

W Sportsinwinter.pl od początku 2019 roku. Zajmuję się biegami narciarskimi, biathlonem i sportami saneczkarskimi

Jedna myśl na temat “Mistrzostwa Świata w Saneczkarstwie 2021 przeniesione?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: