Mistrzostwa Rosji: złoto dla Jahina, Iwanowa i Nadymowej

09:32, 02.10.2019 Jarosław Gracka

W zakończonych w niedzielę w miejscowości Czajkowski mistrzostwach Rosji w kombinacji norweskiej tytuły mistrzowskie powędrowały do Stefanii Nadymowej, Witalija Iwanowa i Ernesta Jahina.

W piątek na skoczni średniej doszło do niespodzianki. Murowany faworyt Jahin na skoczni zajął dopiero trzecie miejsce (94 m) - na starcie miał 22 sekundy straty do liderującego Iwanowa (95,5 m), który na mecie powiększył jeszcze przewagę o 7 sekund nad faworytem. Na skoczni Jahin przegrał też z Aleksandrem Milaninem - najlepszym z dobrze spisujących się zawodników z Moskwy, który ostatecznie uplasował się na piątej pozycji. Brąz trafił do innego moskwianina - Wiaczesława Barkowa (dopiero dziesiąty na skoczni, ale świetny bieg sprawił, iż z półtorej minuty straty na końcu zrobiło się 57,9 sek.).

Wyniki skoków na średniej skoczni

Wyniki zawodów na średniej skoczni

W sporcie bardzo często idą w parze ze sobą sukcesy i dramaty. Niestety ten drugi stał się udziałem Iwanowa, który podczas rundy prowizorycznej do konkursu na skoczni dużej upadł i doznał kontuzji - niestety nie wiadomo na chwilę obecną jak poważna ta kontuzja będzie i ile będzie musiał pauzować. W samym konkursie Jahin (126 m) znów na skoczni uznał wyższość Milanina (131,5 m), niemniej w w biegu szybko odrobił 14 sekund straty. Milanin tym razem utrzymał się na podium: ostatecznie stracił do zwycięzcy 56,2 sek., minimalnie przegrał też ze swoim krajanem Timofiejem Borisowem (+55,4 sek.).

Wyniki skoków na dużej skoczni

Wyniki zawodów na dużej skoczni

W przypadku kobiecej rywalizacji Stefania Nadymowa wygrała na skoczni (87 m) i choć w biegu była już wyraźnie słabsza, jako jedyna potrafiła na w miarę dobrym poziomie połączyć skok i bieg i odniosła przekonujące zwycięstwo nad Anastasiją Gonczarową (+25,5 sek.) i Alieksandrą Głazunową (+47,5 sek.).