Mistrzostwa Polski w biathlonie za nami

W miniony weekend w Dusznikach Zdroju odbyły się Mistrzostwa Polski w biathlonie na nartorolkach. Na Jamrozowej Polanie zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w sprincie oraz biegu na dochodzenie.

W sobotę odbyła się rywalizacja sprinterska. Kobiety walczyły na dystansie 7,5 km. Mistrzynią Polski została Patrycja Hojnisz, która na metę dotarła z czasem 19:19.2. Srebrny medal zdobyła Krystyna Guzik, która do zwyciężczyni straciła 15,7 s. Na najniższym stopniu podium stanęła druga sióstr – Monika Hojnisz (+35 s).

Wśród mężczyzn na dystansie 10 km tytuł Mistrza Polski zdobył Grzegorz Guzik. Na drugim miejscu z ponad 26 sekundową stratą znalazł się Mateusz Janik. Brązowy medal zdobył Krzysztof Pływaczyk (+27,5 s).

Pełne wyniki sprintu

W niedzielę biathloniści rywalizowali w biegu na dochodzenie. W rywalizacji pań na dystansie 10 km najlepsza okazała się Krystyna Guzik (28:30.2), która na trasę wybiegła z 16 sekundową stratą do Patrycji Hojnisz. Srebrny medal przypadł Monice Hojnisz, która ostatecznie do Guzik straciła 33,8 s. Trzecie miejsce zajęła mistrzyni w sprincie – Patrycja Hojnisz.

Mężczyźni rywalizowali na dystansie 12,5 km. Najlepiej spisał się junior – Mateusz Janik, który na trasę wybiegł 27 sekund po Grzegorzu Guziku. Drugie miejsce zajął Krzysztof Pływaczyk, który stracił do zwycięzcy 8,3 s. Na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Szczurek.