Mistrzostwa Norwegii: Kuzynki Heidi Weng najlepsze

Po zakończeniu Pucharu Świata biegacze narciarscy z Norwegii startują nadal. Tym razem zawodnicy z półwyspu Skandynawskiego startują rywalizując we własnym kraju. W czwartek na starcie stanęli sprinterzy, którzy brali udział w sprincie drużynowym.

W rywalizacji kobiet najlepsze okazały się bliźniaczki Tiril i , które są kuzynkami Heidi Weng. Drugie miejsce zajęły biegaczki Kari Øyre Slind i Silje Øyre Slind, a brąz zdobyły Tuva Bakkemo oraz Ingvild Flugstad Østberg.

Wśród mężczyzn zwyciężyli Martin Løwstrøm Nyenget i Håvard Solås Taugbøl, srebro wywalczyli Aleksander Emil Dyberg Ek i Sindre Bjørnestad Skar, a na najniższym stopniu podium stanęli Martin Johnsrud Sundby i Andrew Musgrave.

Wyniki mężczyzn:

  1. Martin Løwstrøm Nyenget i Håvard Solås Taugbøl, Lillehammer SK lag 1
  2. Aleksander Emil Dyberg Ek i Sindre Bjørnestad Skar, Bærums Verk Hauger Idrettsfore lag 1
  3. Martin Johnsrud Sundby i Andrew Musgrave, Røa IL lag 1
  4. Vebjørn Turtveit i Sjur Røthe, Voss IL lag 1
  5. Torstein Bu i Gjøran Holstad Tefre, Førde IL lag 1
  6. Petter Northug Jr i Even Northug, Strindheim IL lag 1
  7. Magnus Stensås i Niklas Dyrhaug, Tydal IL lag 1
  8. Magne Haga i Herman Martens Meyer, Åsen IL lag 1
  9.  Fredrik Riseth i Johannes Høsflot Klæbo, Byåsen IL lag 1
  10. Simen Hegstad Krüger i Simen Thune Rolfsen, Lyn Ski lag 1
  11. Lars Sørensen i Anders Næstdahl Gløersen, Rustad IL lag 1
  12. Sivert Grøtan Eriksen i Didrik Tønseth, Byåsen IL lag 2
  13. Harald Ihlebæk i Anders Sørensen, Bækkelagets SK lag 1
  14. Thomas Albertsen Dahlen i Torstein Røvik, IL Varden Meråker Lag 1
  15. Eirik Sverup Augdal i Emil Sørgård, Ringkollen SK lag 1
  16. Eirik Asdøl i Erland Kvisle, Asker SK lag 1
  17. Emil Intelhus Brøto i Pål Golberg, Gol IL lag 1
  18. Fredrik Helgestad i Stian Berg, Hamar SK lag 1
  19. Anders Haga i Amund Hoel, Åsen IL lag 2
  20. Fredrik L Nilsen i Harald Astrup Arnesen, Hemnig, IL lag 1
  21. Jørgen Borgersen i Simen Wahl, Bækkelagets SK lag 2
  22. Lars Ove Aunli i Thomas Ekren, Strindheim IL lag 2
  23. Iver Tildheim Andersen i Tor Olav Hægeland, Rustad IL lag 2
  24. Kristoffer Bergset i Jonas Aasbø, Surnadal IL lag 1
  25. Kasper Andersson Herland i Trym Halbjørhus Fikke, Hemsedal IL lag 1
  26. Edvin Kristoffer Frost i Elias René Valøy, Tromsø SK lag 1
  27. August Noreng i Mikkel Arntsen, Sortland og Omegn SK lag 1
  28. Samuel Hendry i Ty Godfrey, Canmore lag 1
  29. Emil Wiik i Maks Zechel, Asker SK lag 2
  30. Kristoffer Grøv i Mathias Rundgreen, Byaasen Skiklubb lag 1
  31. Erlend Widerøe Henning i Tobias Topp Sandvik, Hjelmeland IL lag 1
  32. Andreas Finni Magnusssen i Petter Thorslund Aadland, Nittedal IL lag 1
  33. Sigurd Lund Røer i Mats Burud Skjølsvold, Bækkelagets SK lag 3
  34. Arngrim Sørumshagen i Håkon Ramstad, Gjørvik SK lag 1
  35. Trym Jensen i Anton Jensen, Kjelsås IL lag 1
  36. Jakob Odland i Svein Odland, Bjerkreim IL lag 1
  37. Jørgen Strøm i Finn Hågen Krogh, Tverrelvdalen IL lag 1
  38. Mathias Witte i Thor Eirik Skaret Monsen, Alta IF lag 1
  39. Eirik Skoglund Dahler i Torjus Johansen, Bossekop UL lag 1

Wyniki kobiet:

  1. Tiril Udnes Weng i Lotta Udnes Weng, Nes Ski lag 1
  2. Kari Øyre Slind i Silje Øyre Slind, Oppdal IL lag 1
  3. Tuva Bakkemo i Ingvild Flugstad Østberg, Gjøvik SK lag 1
  4. Astrid Stav i Kathrine Rolsted Harsem, IL Varden Meråker 1
  5. Magni Smedås i Mari Støen Gussiås, Lillehammer SK lag 1
  6. Silje Theidorsen i Merete Myrseth, Kvaløysletta Skilag lag 1
  7. Marthe Skaanes i Berit Mogstad, Strindheim IL lag 1
  8. Anikken Gjerde Alnæs i Maiken Caspersen Falla, Gjerdrum IL lag 1
  9. Hanne Skulbru i Wenche Aune Snildalsli, Strindheim IL lag 2
  10. Anette Kjellbergvik i Berthe Annette Svenkerud, Kvaløysletta SL  2
  11. Mari Nordlunde i Marte Nordlunde, Follebu SK lag 1
  12. Henriette Heitmann Mikkelsen i Emilie Kristoffersen, Alta IF lag 1
  13. Sigrid Stakston i Thea Krokan Murud, Søre Ål IL lag 1
  14. Sirin Elisabeth Strand i Johanne Holdsbø, Alta IF lag 3
  15. Marthe Kristine Hafsahl Karset i Ragnhild Marie Hafsahl Karset, Vang SL lag 1
  16. Andrine Charlotte Ordemann Olsen i Magni Klevstad Jakobsen, Alta IF lag 2
  17. Pauline Forren i Karoline Bye Øren, Lillehammer SK lag 3

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *