Mistrzostwa Austrii w kombinacji norweskiej: Zwycięstwo Hirner i Grubera

18:46, 22.10.2019 Agnieszka Białek

W miniony weekend w Austrii odbyły się letnie mistrzostwa w kombinacji norweskiej. Z powodu złych warunków atmosferycznych rozegrane zostały tylko zawody na skoczni normalnej. Zwycięstwo odniosła 16-letnia Lisa Hirner, a wśród mężczyzn wygrał doświadczony Bernhard Gruber.

Lisa Hirner już po serii skoków do kombinacji prowadziła w klasyfikacji zawodów. W swojej próbie uzyskała 79,5 metra. Na trasę 5 km biegu techniką Gundersena wybiegła z przewagą wynoszącą 39 sekund nad będącą na drugiej pozycji Johanną Bassani. Ostatecznie 16 - latka wygrała z czasem wynoszącym 15:47.1 sekundy. Srebrny medal zdobyła tak jak po serii skoków Johanna Bassani, której czas biegu był gorszy od Hirner o 50,3 sekundy. Podium uzupełniła Sigrun Kleinrath, która do złotej medalistki straciła już ponad minutę. Lisa Hirner jako pierwsza w historii austriackiej kombinacji norweskiej została mistrzynią tego kraju. W konkursie brało udział 7 zawodniczek. Od tych mistrzostw, zawody mają się odbywać co rok.

Pełne wyniki zawodów kobiet

Wśród mężczyzn nie zabrakło emocji w konkursie. W końcu Austria ma bardzo silną reprezentacje w kombinacji norweskiej na arenie międzynarodowej. Główny prym w zawodach wiedli Franz-Josef Rehrl i Bernhard Gruber. Ten pierwszy wygrał serie skoków do kombinacji. 26 - latek oddał skok na odległość 93,5 metra. Jego starszy kolega z reprezentacji uzyskał 98,5 metra w znacznie lepszych warunkach. Na trasę biegu Rehrl wybiegł z przewagą wynoszącą tylko 2 sekundy nad Gruberem. Doświadczony 37 - latek wykorzystał słabość młodszego kolegi i zdobył złoty medal mistrzostw Austrii w kombinacji norweskiej. Gruber linie mety przekroczył z czasem 24:05.3 sekundy. Na drugim miejscu zameldował się Martin Fritz ze stratą wynoszącą 1,9 sekundy. Dopiero na trzeciej pozycji zameldował się Franz-Josef Rehrl z czasem gorszym o 3,9 sekundy.

Po triumfie Bernhard Gruber opowiedział dziennikarzom swoje odczucia. - Jestem bardzo szczęśliwy z tytułu na normalnej skoczni. Po moim podwójnym zwycięstwie w 2014 roku jest to mój trzeci tytuł mistrza kraju. Byłem bardzo zadowolony ze swojego występu i dałem z siebie wszystko. Uwielbiam ten moment, gdy zima jest już blisko, a duch rywalizacji powoli wraca.- zakończył.