Miriam Kastlunger zakończyła karierę

15:59, 08.06.2018 Kamil Karczmarek

Austriaczka saneczkarka Miriam Kastlunger zakończyła karierę sportową w wieku 24 lat. Jej największym sukcesem w karierze był złoty medal młodzieżowych igrzysk olimpijskich w 2012 roku na torze w Igls.

Na igrzyskach olimpijskich w Soczi w 2014 roku Austriaczka zajęła 17. miejsce w jedynkach i 7. miejsce w sztafecie. W poprzednim sezonie Miriam Kastlunger nie zakwalifikowała się na igrzyska w Pjongczangu. Mistrzyni pierwszych młodzieżowych igrzysk olimpijskich uplasowała się na 20. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W poprzednim sezonie Kastlunger wygrała Puchar Narodów w Calgary.

Decyzja austriackiej zawodniczki jest sporą niespodzianką. Duży wpływ na zakończenie kariery przez Kastlunger miała kontuzja barku w poprzednim roku. Teraz Austriaczka skupi się na studiach związanych z medycyną i ochroną zdrowia.

źródło: FIL Luge